196 gayrimenkul 9 Şubat'tan itibaren ihaleyle satılacak

03/02/2010

Antalya Büyükşehir Belediyesi,sahibi olduğu 196 gayrimenkulü, 9 Şubat'tan itibaren ihaleyle satışa çıkaracak.

ant._400Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, belediye binasında değişik tarihlerde yapılacak ihalelerle, açık artırma yöntemi ile satışa sunulacak gayrimenkuller arasında, Kemerağzı, Hurma ve Barınaklar bölgesindeki arsalar ile konutlar ve eski otogarın yerine yapılmakta olan iş merkezindeki bazı dükkanlar da yer alıyor.

Buna göre, Kemerağzı bölgesinde 61 ayrı arsa 30 ile 80 bin lira arasında muhammen bedelle satışa çıkarılacak. Barınaklar'daki villa arsası ile Hurma'da 4 kata uygun konut arsası da satış listesinde yer alıyor.

Satışa sunulacak öteki taşınmazlar arasında Bahçelievler, Kışla ve Muratpaşa mahallerinde toplam 63 konut, 30 işyeri ile 28 ticari alan da bulunuyor.

Açıklamada, ayrıca iki alışveriş merkezi ile eski otogar bölgesine yapılan yeni alışveriş merkezindeki 9 ayrı dükkanın gayrimenkul ihale listesinde yer aldığı, bu dükkanların satılacak gayrimenkul içinde en yüksek değerdekiler olduğu belirtildi.

İhalelerin ilgili yasa uyarınca açık artırma usulü ile yapılacağı ve katılmak isteyenlerin, belirlenen muhammen bedelin yüzde 3'ü tutarında bir miktarı, geçici teminat olarak belediyeye yatırmaları gerektiği bildirildi. Açıklamada, ihalelerin belediyenin internet sayfasından izlenebileceği gibi, ihalelerden herkesin haberli olabilmesi için, satılacak taşınmazların listesinin yer aldığı bir kitapçık hazırlandığı ve kamuya açık alanlara tabelalar ile de duyuru yapılacağı kaydedildi.

Kaynak: Sabah