Gayrimenkul Alımı İçin En Doğru Zaman

09/03/2012

Nisan ayından sonra piyasada hareketlenecek ve gayrimenkul fiyatları zamlanacak

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Nisan 201 l'de açıkladığı "çılgın proje" Kanal İstanbul'a 30 milyar dolar teklif eden İnanlar Yönetim Kurulu Başkanı Serdar İnan, gayrimenkul sektörünün Nisan ayında hareketleneceğini söyledi. Parası olanlara konut almak için baharı geçirmemelerini tavsiye eden İnan, Nisan ayından sonra piyasada hareketlilik yaşanacağını ve gayrimenkul fiyatlarının zamlanacağını öngördü.

Türkiye'de nitelikli konut olmadığını ifade eden İnan, kentsel dönüşüm bölgelerinde yaşanan zorluklara da dikkat çekti. Fikirtepe'de anlaşma sağlanmaya çalışılan adalarda sıkıntılar olduğunu dile getiren İnan, "Bölgede sosyal facia yaşanıyor. Emsali 4.14'e çıkarmak çözüm getirmiyor. Fikirtepe halkı önce kooperatif kurarak birlik oluşturmalı. Bir kişi imza atmazsa müteahhit bu riski göze almaz" dedi.

İstanbul Marka Şehir Olmalı

Türkiye'nin marka şehirleriyle öne çıkması gerektiğini söyleyen Serdar İnan, "İstanbul'un marka şehir olması için yönetmelikler değişmeli. Niteliksiz konutlar kaliteyi düşürüyor. Şehrimize ait bir sembol bile yok" diye konuştu. Siluet tartışmalarına da değinen İnan, şöyle konuştu: "İstanbul sıkışan bir şehir. Yükseklik sınırı koyarsanız, ucu bucağı olmadan genişler. Şehir merkezinde yükselmek zorundasınız. Siluetin bazı yönleri doğru ama bunu genellemek yanlış."

Büyükada'da Yazı da Gelse Tura da Gelse Biz Kazanıyoruz

İnanlar inşaat tarafından Büyükada'ya 20 milyon dolara inşa edilen Terrace Lido'nun ruhsat iptali tartışmalarına cevap veren Serdar İnan, davanın temyizde olduğunu ve konunun İnanlar ile ilgili olmadığını söyledi. Davanın belediye ve Anıtlar Kurulu arasında olduğunu belirten İnan "Biz arsayı ruhsatlı aldık. Anıtlar Kurulu rezidans onayını verdi, belediye de ruhsat onayını verdi. Daha sonra imar planı değişiyor. Yeni imar planlarında burası konut olarak görünüyor. Yazı da gelse biz kazanıyoruz, tura da gelse biz kazanıyoruz. Davanın bizimle alakası yok"dedi. Kaynak: Habertürk

Kaynak: Milliyet