Şekerbank'tan Kentsel Dönüşüm Kredisi

15/02/2013

Şekerbank'ın, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'yla işbirliği çerçevesinde kentsel dönüşümle konutlarını yenilemek isteyenlere uygun faizli kredi verilecek.

Şekerbank'ın, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'yla işbirliği çerçevesinde kentsel dönüşümle konutlarını yenilemek isteyenlere uygun faizli kredi verilecek.

Şekerbank, 6306 sayılı Kentsel Dönüşüm Yasası kapsamında, mülk sahipleri tarafından kullanılacak kredilerde vatandaşlara daha uygun maliyetli kaynak sağlanması ile ilgili olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile protokol imzaladı. Şekerbank, imzalanan protokol çerçevesinde, konutlarını yenilemek isteyen ve bu amaçla Şekerbank’tan kredi kullanmak isteyen hak sahiplerine yıllık bazda 4 puan faiz desteği sağlayacak.

10 Yıla Varan Vade

Kentsel dönüşüm çalışmalarının hız kazanmasıyla birlikte, Şekerbank olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile imzaladıkları Faiz Desteği protokolü kapsamında finansman desteği sunduklarını belirten Şekerbank Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Abdurrahman Özciğer, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Kentsel dönüşüm projelerine iştirakimiz aracılığıyla 30 yıl vadeli kredi imkanı sunan, konut sahipliği için uzun vadeli ve uygun finansal enstrümanlara geniş kitlelerin ulaşabilmesi yönünde çalışmalar yapan bir bankayız. Şimdi de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı işbirliği ile, ev ve işyerleri için kentsel dönüşüm projesinden yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın daha sağlıklı binalarda oturmalarını destekliyoruz. Bu doğrultuda hak sahiplerinin, konutlarının yenilenmesi ya da güçlendirilmesi için kullanacakları kredilerde, dosya masrafı olmadan, avantajlı kredi faiz oranları ile on yıla varan vadeler sunuyoruz. Ayrıca iş birliğimiz kapsamında ödemesiz dönemli veya sadece faiz ödeme dönemli esnek ödeme planı seçeneklerimiz de bulunuyor.”

En uygun konut kredisi için konut kredisi hesaplama aracı kullanılarak, istenilen kredi tutarı ve vadede göre bütçeye uygun taksit miktarları hesaplanabilir.

En Uygun Konut Kredisi Hangi Bankada? Bankaları Karşılaştırın

Kaynak: Akşam