TOKİ, yoksullara verilecek evlerin ihalesini yaptı

14/04/2010

Yoksul grubu projesi kapsamında Bartın'da yapılacak 192 adet konut, 1 adet sosyal tesis alt yapı ve çevre düzenlemesi inşaatının ihalesi 7 milyon 380 bin lira bedelle gerçekleştirildi.

toki_14AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, geçen yıl Başbakan Recep Tayyip Erdogan'ın Bartın mitinginde Bartın'a yoksul vatandaşlar için konut yapılacağı müjdesinin ardından gerekli arsa tahsisini gerçekleştirdiklerini belirterek, mevcut TOKİ konutlarının yanındaki hazineye ait arsayı TOKİ'ye tahsis ettiklerini ve ardından ihale sürecinin de tamamlandığını söyledi.

192 adet konut ve 1 adet sosyal tesis alt yapı ve çevre düzenlemesi inşaatının yakında başlayacağını ve hiçbir sosyal güvencesi ve geliri olmayan, hayatta ev sahibi olması mümkün olmayacak kişilerin bu şekilde ev sahibi olmaları sağlanacak.

AK Parti Bartın Milletvekili Avukat Yılmaz Tunç, "Geçen yıl Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla başlatılan yoksul konutu projesi kapsamında yapılan konutlar, hiç peşinatsız, 100 lira taksitle, Valilikler tarafından belirlenen ve hiçbir sosyal güvencesi ve geliri olmayan yoksul vatandaşlara satılacak" dedi.

Kaynak: Sabah