VakıfBank'tan 2/B Arazisi Alım Kredisi

24/09/2012

VakıfBank’ın “2/B Arazisi Alım Kredisi”, 2/B arazilerinin alımında hak sahiplerine 120 aya varan vade seçenekleri ve 1,10 faiz oranıyla kredi olanağı sunuyor.

Müşteri odaklı ve yenilikçi fikirleriyle bankacılık sektörüne farklı bir anlayış getiren VakıfBank, geçtiğimiz aylarda satışa çıkarılan 2/B arazilerinin finansmanı için özel bir kredi hazırladı. VakıfBank “2/B Arazisi Alım Kredisi” ile, hak sahiplerine 2/B arazilerinin alımında 120 aya varan vade seçenekleri ve 1,10 kredi faiz oranı ile kredi imkanı sunuluyor.

Hazine’ye yaklaşık 20 milyar TL gelir getirmesi beklenen 2/B arazilerinin satışı, peşin ödemede toplam yüzde 44 indirimle gerçekleştiriliyor. VakıfBank’ın sunmuş olduğu kredi, peşin ödeme imkânı olmayan hak sahiplerinin de bu indirimden faydalanabilmesini hedefliyor.

120 aya varan vade seçenekleri ile VakıfBank’tan kredi kullanan hak sahipleri, arazilerine hiç peşinat ödemeden yüzde 44 indirimle sahip olabilecek.

Konuyla ilgili değerlendirme yapan VakıfBank Genel Müdürü Süleyman Kalkan, 2/B yasasıyla Hazine’ye ait 410 bin hektarlık arazinin satışının öngörüldüğünü belirterek, “2/B arazilerinde hak sahipleri için hazırladığımız ‘2/B Arazisi Alım Kredisi’ ile müşterilerimiz hem peşin ödeme indiriminden yararlanacak hem de uzun vadeli finansman olanağı ile taksitlerini bütçelerine göre planlayabilecekler. VakıfBank müşterisi, bir kez daha ‘Halden Anlayan Banka’ ayrıcalığını yaşayacak” dedi.

Kaynak: İha