Güncel Konut Kredisi/ Mortgage Haberleri

TOKİ Yüzde 22 İndirim Kampanyasında Son Hafta

14-10-2019

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) borcunu erken ödeyip tapusunu almak ya da indirimlerden yararlanarak borç bakiyesinin bir bölümünü kapatmak isteyen vatandaşlar için %22 indirim uyguluyor. Kampanyada son bir haftaya girildi.

Büyük Ölçekli Şirketlerin Borçlarına da Yapılandırma Geldi

14-10-2019

Türkiye Bankalar Birliği'nden (TBB) bir yapılandırma açıklaması daha geldi. Açıklamada "Kredi borcu bulunan büyük ölçekli şirketler için Finansal Yeniden Yapılandırma uygulamasına başlanacaktır." ifadelerine yer verildi.

VakıfBank Banka Gayrimenkulü Konut Kredisi Kampanyası

14-10-2019

VakıfBank, banka gayrimenkulü konut kredisi ürünü için %0.99 faiz oranı ile 15 yıla kadar vade ve konutun liste fiyatı üzerinden %20 indirim ile yüzlerce konutu satışa sunuyor.

Ziraat Bankası Kredi Faiz Oranları Ne Kadar?

14-10-2019

Ziraat Bankası bireysel kredi ürünleri kapsamında konut kredisi, ihtiyaç kredisi ve taşıt kredisi için cazip fırsatlar sunmaya devam ediyor. Bankanın kredi kampanyaları ve faiz oranları ne kadar?

Türkiye Finans’tan Yüzde 0.75 Oranlı Konut Finansmanı Kampanyası

14-10-2019

Türkiye Finans Bankası Banka Gayrimenkulleri ve Anlaşmalı Toplu Konut Finansmanı kampanyaları için kar payı oranlarını %0.75’e indirdiğini açıkladı. Kampanya sınırlı sürede uygulanacak.

Konut Stokunun Üçte Biri Defolu

14-10-2019

Özak GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık, plansız inşa edilen konutların stoku şişirdiğini belirterek “Aslında stokun üçte biri defolu ürün diyebiliriz” dedi.

Hafta Kapanışında Konut Kredisi Faizlerinde Son Durum

11-10-2019

Konut kredisi faiz oranlarındaki düşüş Suriye operasyonu ve ABD yaptırım riskleri ile kısmi olumsuz etkilenen ekonomik durumdan ötürü Ekim ayının ikinci haftasında yavaşladı. Hafta kapanışında konut kredi faiz oranlarında son durum ne oldu?

Türk Lirası Hafta Başından İtibaren Yüzde 3 Değer Kaybetti

11-10-2019

Doların küresel piyasalarda düşüş yaşadığı haftanın son işlem gününde Türk Lirası negatif ayrışmaya devam ediyor. Türk Lirasındaki değer kaybı hafta başından beri %3’e ulaştı. Dolar kuru hafta kapanışında ne kadar oldu?

Büyüme Hedefi Dengesizlikleri Artırabilir

11-10-2019

Kredi derecelendirme kuruluşu Moody's Türkiye'nin Yeni Ekonomik Programı'ndaki büyüme hedeflerinin makro dengesizlikleri artırabileceği uyarısı yaptı.

Enerji Sektöründe 7,5 Milyar Dolarlık Sorunlu Kredi Yapılandırıldı

11-10-2019

Sorunlu kredi istatistiklerinde en yüksek orana sahip olan sektörlerden biri olan Enerji sektöründe yaklaşık 13 milyar dolarlık takipteki kredi bakiyesinin 7,5 milyar dolarlık kısmı yapılandırıldı.