Güncel Konut Kredisi/ Mortgage Haberleri

Konut kredi faizinde yükseliş sinyali var

23-08-2007

Akbank Bireysel Bankacılık Pazarlama Bölüm Başkanı Cem Muratoğlu piyasa faizlerindeki yukarı yönlü seyir nedeniyle maliyetleri gözden geçirdiklerini dile getirdi.

Garanti’den emlakçılara "Mortgage" seminerleri

20-08-2007

Garanti Bankası, mortgage ve gayrimenkul sektörüne ilişkin uzmanlığını birlikte çalıştığı emlak ofisleriyle paylaşmak amacıyla, bir dizi seminer düzenlemeye başladı.

FED yeni indirimlerin işaretini verdi

20-08-2007

FED Başkanı Bernanke iskonto faizlerinde indirime gitmesiyle birlikte gerek duyulduğunda yeni faiz indirimleriyle piyasalara müdahale edebileceğinin işaretini verdi.

Bu dalga biraz farklı

19-08-2007

Aşağı yukarı bir haftadır uluslararası piyasalar bir kere daha dalgalanıyor. Yine her zaman olduğu gibi bu dalgadan en fazla biz ıslandık, ıslanmaya devam ediyoruz.

Amerika'daki mortgage krizi bir aya kadar çözülür

19-08-2007

Dünyanın en büyük ve karmaşık ipotekli konut kredisi (mortgage) piyasasına sahip ABD'de mortgage kredilerinde yaşanan sorun, dünya piyasalarında fırtınalar estirdi.

Fed'in sembolik faiz indirimi tedaviden çok yara bandı oldu

19-08-2007

Fed'in iskonto faizlerinde indirime gitmesi piyasalarda güven tazelemek için atılmış bir adım olarak yorumlandı. Uzmanlar, "Fed'in müdahalesi geçici bir iyimserlik yarattı" diyor ..

Gayrimenkul devleri mahalle emlakçısını kapma savaşına girdi

18-08-2007

Türk emlak sektöründe faaliyet gösteren emlak zincirleri büyüme atağına geçti. Firmaların şube sayısını artırma hedefi sektörde transfer dönemi başlattı. Firmalar başarılı emlak ofislerini kendi çatısı altına alabilmek için isim hakkı bedellerinde indirim, yüksek prim uygulamalarına start verdi.

Dünya borsalarında kasırga

17-08-2007

ABD mortgage piyasasında yaşanan sıkıntının etkileri yayılarak gelişiyor.

Özellikle uzun vadeli işlemlerde panik var

17-08-2007

TÜRKİYE'NİN ülke tahvilleri, ABD Hazine tahvilleri üzerinde 24 baz puan genişleyerek 250 baz puan oldu.

AB kredi kuruluşlarını inceleyecek

17-08-2007

Avrupa Komisyonu, kredi derecelendirme kuruluşları hakkında, subprime sektörüyle ilgili sorunlar konusunda kamuoyunu uyarmakta çok yavaş davrandıkları gerekçesiyle inceleme başlatacak