Mortgage Kredisi

Mortgage (Mortgage Kredisi), İpotekli Konut Kredisi ya da Tutulu Satış Kredisi olarak da bilinir. Mortgage taşınmaz malın ipotek alınması şartıyla verilen bir kredidir. Mortgage kredisinin bütün taksitlerinin ödemesi tamamlandığında, ipotek durumu ortadan kalkar. Mortgage kredisinin vadesi 1 ile 20 yıl arasında değişmektedir. Mortgage kredisinin başlıca türleri şunlardır.

İpotek kredi geri ödenene dek, bankaların taşınmaz mala el koyabilme yetkisini ellerinde tutması demektir. Bu nedenle geri ödeme zorluğu olduğunda karşılaşılabilecek riskleri iyi tartmak gerekir.

En Uygun Mortgage Kredisi

En Uygun Mortgage Kredisi bulmak en düşük masraf ve en düşük mortage kredisi faizi veren bankayı bulmak demektir. En Uygun Mortgage Kredisini bulmanın en kolay yolu sitemizden en uygun mortgage kredisi başvurusu yapmak ve bankalardan teklif toplamaktır.

Mortgage Kredisine Benzer Konular

Mortgage Kelimesinin Kökeni

Mortgage Kelimesinin Türkçede Benzer Kullanımları: mortgage kredisi, morgage, mortage, mortgage, morgic, morgıç, morgıc, ev kredisi, konut kredisidir. Kelimenin kökü latince ve eski Fransızca dan gelir: mort - mort "ölü" + gage "söz, ant". Çünkü anlaşma ya borç ödenince, ya da taksit ödemesi yapılmayınca geçersiz olur.

Hemen Başvur
Konut Kredisi Raporu
  • Haftalık güncel bilgiler
  • Bankaları karşılaştırın
  • Haberleri takip edin