30 Yıl Vadeli Faizsiz Konut Kredisi

08/03/2018

Finansevim Yönetim Kurulu Başkan Vekili Emre Özkaya, faizsiz, vade farksız konut sahibi olmak isteyen vatandaşları kendi belirleyecekleri taksit miktarıyla ev sahibi yaptıklarını belirtti

Faizsiz gayrimenkul alımında yeni bir dönemi başlattıklarını belirten Finansevim Yönetim Kurulu Başkan Vekili Emre Özkaya, faizsiz, vade farksız konut sahibi olmak isteyenleri kendi belirleyecekleri taksit miktarıyla konut kredisi imkanı sağlıyor. İlk hedeflerinin konut kredisi hesaplama yaparak kişilerin bütöelerine uygun konut kredisi seömelerini kolaylaştırmak olduğunu belirten Özkaya, "Dünyada uygulanan 'Tasarrufa Dayalı Finans Sistemi'ni faizsiz olarak Türkiye'de uygulamaya başladık" dedi. Sistemle vatandaşın nasıl ev sahibi olacağı hakkında bilgi veren Özkaya şunları söyledi: "İnsanlarımız hiçbir peşinat ödemeden, kira yardımı adı altında yapılan ek ödemeleri yapmadan, dilerse fon katılım ücretini de 60 ay vadeye bölerek belirleyecekleri taksit miktarlarıyla ve vade aralığıyla ev sahibi olabilecek. Türkiye'de ilk defa uyguladığımız bu sistemde sadece ev değil, otomobil, arsa, eğitim, iş kurma gibi tüm ihtiyaçlarını mevcut paketlerimizle karşılayabilecekler.

Taksitlerinizi ve Ödeme Miktarını Siz Belirleyin

Genel Müdür Kolo, sistemde birçok ödeme modeli geliştirdiklerini vurguladı: "Relax Ödeme Fonu'nda her ay taksitlerinizi ve ödeme zamanınızı siz belirlersiniz. Vade Orta Fonu'nda ise önce almak istenilen evin fiyatına karar verilir ve konut kredi hesaplama yapılır. Fiyat belirlendikten sonra peşinatlı peşinatsız seçeneği belirlenir. Aylık ne kadar taksit ödemek istediğinizi belirtip, teslimat tarihi sizin için uygunsa sözleşmemizi imzalayabiliriz" açıklamalarında bulundu.

Kaynak: Sabah Gazetesi