7 Ağustos Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları

07/08/2018

Bankaların konut kredisine uyguladığı faiz oranlarına yeni bir artış daha geldi. Hemen her hafta bankalar tarafından güncellemeye giderek artan konut kredisi faizlerinde bu hafta itibari ile 5 banka daha konut kredisi faiz oranlarını artırdı. KrediPazari.com güncel konut kredisi faiz oranlarını listeledi.

10 Mayıs’ta Ziraat Bankası’nın öncülüğünde başlayan kamu bankalarının uyguladığı %0.98’lik konut kredisi indirimi 2 Temmuz itibari ile son buldu. 10 Temmuza kadar en düşük faizli konut kredisini Ziraat Bankası %1.25 faiz oranı ile kullandırıyor. Ardından %1.27 faiz oranı ile HalkBank, VakıfBank ve İş Bankası geliyordu. Bankaların konut kredisi faiz oranı ortalaması %1.54 seviyesindeydi. Bu oran güncellenen konut kredisi faiz oranları ile ortalama olarak %1.69 oldu. En düşük konut kredisi faiz oranı %1.38 oldu. En düşük konut kredisini kullandıran bankalar da %1.38’lik ortak oranla yine kamu bankaları olan Ziraat Bankası, HalkBank ve VakıfBank oldu. VakıfBank %1.38 faiz oranlı konut kredisini sadece sarı panjur kampanyalı konut kredisi ürünü kapsamında kullandırıyor. 23 Temmuz itibari ile başlayan haftaya Akbank, İş Bankası, Yapı Kredi Bankası ve ICBC artan faiz oranları ile başladı. Bankaların bu hafta itibari ile güncel konut kredisi faiz oranları ortalaması %1.80 seviyesine ulaştı.

Bankalar hemen her hafta konut kredisi faiz oranlarını güncellemeye gidiyor. Bu durumun yaşanmasında hem kredi maliyetleri hemde kredi kullandırma rekabeti yer alıyor. KrediPazari.com 7 Ağustos itibari ile tüm bankaların 120 ay vade için güncel konut kredisi faiz oranları liteledi;

Ziraat Bankası Güncel Konut Kredisi Faiz Oranı %1,38

Halkbank Güncel Konut Kredisi Faiz Oranı %1,38

VakıfBank Güncel Konut Kredisi Faiz Oranı %1.59

İş Bankası Güncel Konut Kredisi Faiz Oranı %1,60

Yapı Kredi Bankası Güncel Konut Kredisi Faiz Oranı %1,83

Garanti Bankası Güncel Konut Kredisi Faiz Oranı %2.15

QNB Finansbank Güncel Konut Kredisi Faiz Oranı %1,80

ING Bank Güncel Konut Kredisi Faiz Oranı %1,65

Akbank Güncel Konut Kredisi Faiz Oranı %1,85

TEB Güncel Konut Kredisi Faiz Oranı %1,90

Türkiye Finans Güncel Konut Kredisi Faiz Oranı %1.56

Kuveyt Türk Güncel Konut Kredisi Faiz Oranı %1.57

DenizBank Güncel Konut Kredisi Faiz Oranı %1.85

ŞekerBank Güncel Konut Kredisi Faiz Oranı %2.12

ICBC Güncel Konut Kredisi Faiz Oranı %2.19

HSBC Güncel Konut Kredisi Faiz Oranı %2.00

Kaynak: KrediPazarı