Akbank Konut Kredisi Faiz Oranlarına Bir İndirim Daha Geldi

13/11/2018

Akbank konut kredisi faiz oranlarında yeni bir indirim daha yaptı. Akbank’ın son bir ay içinde beşinci kez indirim yaptığı konut kredisi faiz oranlarında son durumu KrediPazari.com araştırdı.

Akbank ilk olarak Ekim ayının ortasında konut kredisi faiz indirimine gitmişti. Akbank yaklaşık bir ay içerisinde konut kredisi faiz oranlarında 5 kez indim yaptı. Akbank bugün yaptığı konut kredisi faiz indiriminin ardından konut kredisi faiz oranlarını %2.39 olarak belirledi.

Akbank Ekim ayının son haftasında ikinci kez konut kredisi faiz indirimi yaparak başladı. Akbank’ın Ekimin son hafta başından itibaren 120 ay vadeli konut kredisi faiz oranını %2.80 olarak uyguladı. 24 Ekim itibari ile tekrar konut kredisi faiz indirimini yapan banka, üçüncü kez gerçekleştirdiği konut kredisi faiz indiriminden konut kredisi faiz oranları %2.75'e düşürdü. Banka, 5 Kasım’da gerçekleşen faiz indirimi ile bir ay içerisinde konut kredisi faiz oranlarında dördüncü kez indirime giderek konut kredisi faiz oranlarını %2.59 olarak belirledi. Akbank bugün bir ay içerisinde yaptığı beşinci konut kredisi faiz indirimi sonrası %2.39 faiz oranı ile konut kredisi kullandırımı yapıyor.

Akbank Güncel Konut Kredisi Faiz Oranları

Akbank 12-120 ay arası vadelerde %2,39 faiz oranından konut kredisi kullandırımı yapıyor. Konut kredisine ek ortalama 850 TL ekspertiz ücreti ve 116 TL taşınmaz rehin ücreti uyguluyor. Ayrıca 100 bin TL tutarında kredi için 500 TL kredi tahsis ücreti alıyor.

Akbank Konut Kredisi Hesaplama

Akbank güncel faiz oranları üzerinden 100 bin TL tutarında 120 ay vadeli konut kredisi hesaplama gerçekleştirildiğinde aylık ödemeler 2.539 TL oluyor. Kredinin toplam geri ödeme miktarı ise 304 bin 680 TL ye denk geliyor.

Kaynak: KrediPazarı