Akbank Konut Kredisi Faizleri Aylık 0.95’e Düştü

07/02/2020

Akbank konut kredisi faizlerinde indirim uyguladı. Bankanın faiz oranları 10 yıl vadeye kadar %0.99’dan %0.95’e düştü.

Akbank konut kredisi faiz oranlarında indirim gerçekleştirdi. Banka konut kredisi faiz oranını tüm vadelerde ve herhangi bir tutar sınırı olmaksızın%0,95’e indirdi. Bankanın konut için kredisinin yıllık maliyet oranı %12 oldu.

Bankadan yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen Akbank Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz, müşterilerin finansal ihtiyaçlarını, avantajlı faiz oranları ve müşteri tercihlerine göre farklılaşabilen ödeme seçenekleri ile karşıladıklarını ifade etti. Hayalindeki evi satın almak isteyen müşterilerin yanında olduklarını belirten Oğuz, şunları kaydetti:

“Konut sektörünü destekleyici her türlü adımı atmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bugünden itibaren vade ve tutar ayırmaksızın konut kredisi faiz oranımızı %0,95’e indirdik. Ülke ekonomisindeki ivmelenmenin sürdürülmesi için Akbank da üzerine düşeni yaparak çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Ekonomimize doğrudan katkı sağlayan konut kredilerinde müşterilerimize en iyi koşulları sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Türkiye ve dünyadaki gelişmeleri yakından izlemeyi sürdürerek, konut sektörünü desteklemeye, müşterilerimize en doğru hizmeti sunmaya devam edeceğiz.”

Akbank Konut Kredisi Hesaplama

Akbank’tan 10 yıl vadede 150.000 TL tutar için konut kredisi hesaplama yapıldığında kredinin aylık taksitleri 2.100 TL, toplam geri ödemesi ise 252.000 TL’ ye karşılık geliyor.

Kaynak: KrediPazari