Aylık 0.79 Faizli İhtiyaç Kredisi Şartları Neler?

09/04/2020

Kamu Bankaları ekonomik istikrar kalkanı kapsamında aylık %0.79 faiz oranı ile ihtiyaç destek kredisi kullandırmaya başladı. Kredi şartları neler?

Kamu Bankaları küresel ölçekte yaşanan ve ülkemizi de etkileyen COVID-19 salgınının ekonomik hayata, üretim ve istihdama ilişkin olası hasarlarını en aza indirme hedefiyle uygulamaya alınan “Ekonomik İstikrar Kalkanı” kapsamında uygun faizli kredi kullandırmaya başladı.

Ziraat Bankası, HalkBank, VakıfBank ve Kamu Katılım Bankalarının kullandırdığı krediden hane halkı geliri aylık 5.000 TL ve altında olan bireysel segmentte yer alan müşteriler yararlanabiliyor.

Kredi Garanti Fonu kefaletinden faydalanma imkanı sunan kredi azami olarak 10.000 TL’ ye kadar kullandırılıyor. Kredi 36 ay vadeye kadar sunulurken 6 aylık dönem ödemesiz 30 aylık vade dönemi ise ödemeli dönem olarak uygulanıyor. Kredi aylık %0.79 faizle kullandırılacak.

Krediye şube kanalı ile başvuru yapılmazken başvuruların bankanın mobil uygulamaları veya internet şubeleri aracılığıyla yapılması gerekiyor. Kredinin onaylanması halinde tutar tüketicinin hesabına yatırılıyor ve ATM’lerden çekilebiliyor.

0.79 Faizli İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Kampanyalı Kredi Garanti Fonu destekli kredi için %0.79 faiz oranı ile 10.000 TL tutarda 36 ay vadeli ve 6 ay ödemesiz şekilde kredi hesaplama yapıldığında kredinin aylık taksitleri 376 TL, toplam geri ödemesi ise 11.280 TL oluyor.

Kaynak: KrediPazari