Bu Evleri Alanlar Konut Kredi Faiz Oranının %60’ını Ödemeyecek

09/03/2018

Konut kredi faizinin yüzde 60’ını üstlenerek Validebağ Konakları’nda ‘Büyük Özveri Kampanyası’nı başlatan Emlak Konut GYO ve DAP Yapı, bölgedeki 30 yıllık evden yüzde 50 daha ucuz fiyata daire satıyor. Konakta villa keyfi sunan evler, 84 ay vade, sıfır faiz avantajı ve 8 bin liradan başlayan sabit taksitlerle satılıyor

Konut kredi faizinin yüzde 60’ını üstlenerek Validebağ Konakları’nda ‘Büyük Özveri Kampanyası’nı başlatan Emlak Konut GYO ve DAP Yapı, bölgedeki 30 yıllık evden yüzde 50 daha ucuz fiyata daire satıyor. Konakta villa keyfi sunan evler, 84 ay vade, sıfır faiz avantajı ve 8 bin liradan başlayan sabit taksitlerle satılıyor. Gayrimenkul sektörünün öncü ve yenilikçi markalarından DAP Yapı, İstanbul'un en eski yerleşim yerlerinden biri olan, sahip olduğu koru sayesinde doğa ile iç içe bir yaşam sunan ve ulaşım akslarının merkezinde yer alan İstanbul Altunizade- Validebağ'da geliştirdiği Validebağ Konakları projesi ile lüks bir yaşamın kapılarını aralıyor. Emlak Konut GYO güvencesiyle hayata geçirilen projede başlatılan 'Büyük Özveri Kampanyası', konut alıcılarına bölgedeki 30 yıllık evlerden daha ucuz fiyata konak sahibi olma fırsatı veriyor. Kampanyaya göre, yüzde 25 peşin ve 84 ay sıfır faiz avantajıyla satışa sunulan evlerin aylık taksitleri konut kredi hesaplama yapıldığında 8 bin liradan başlıyor. Büyüklükleri 650 metrekareye kadar ulaşan, 1+0'dan 6+1'e varan daire alternatiflerinin yer aldığı Validebağ Konakları'nda başlangıç fiyatı ise 1 milyon 214 bin lira.

84 Ay Vadeli Projenin Faizinin Yüzde 60’ı Ödenmiyor

DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, Türkiye'nin içinde bulunduğu konjonktüre ve artan inşaat maliyetlerine rağmen Emlak Konut GYO ve DAP Yapı'nın elini taşın altına koyarak Validebağ Konakları projesinde, konut alıcısının finans maliyetini üstlendiğini söyledi. Bölgede ikinci el konutlarda bile metrekare fiyatının 25-30 bin liraya ulaştığını söyleyen Yılmaz, "Emsallerine kıyasla yüzde 50 fiyat avantajıyla 11 bin 900 lira olarak belirlediğimiz metrekare fiyatını şu an Kartal'daki projelerde bile göremezsiniz. Bankadan 84 ay vadeli kredi alınca ödeyeceğiniz yüzde 60 oranındaki faizi biz karşılıyor, yükünüzü hafifleterek, kârınızı artırıyoruz" dedi. Tüketicinin aylık taksitlerini azaltmayı, ev sahibi olmalarını teşvik etmeyi amaçladıklarını anlatan Yılmaz, kampanyanın 31 Mart'a kadar devam edeceğini açıkladı.

Benzersiz Lokasyon

İstanbul'un, belki de Türkiye'nin en özel yerlerinden biri olan Validebağ, Anadolu Yakası'ndaki Nişantaşı olarak nitelendiriliyor. Anadolu Yakası'nın ikinci en büyük yeşil alanı olan Validebağ Korusu da burada bulunuyor. Validebağ Korusu, aynı zamanda 7'den 70'e kadar herkesin severek izlediği Hababam Sınıfı filmlerinin çekildiği Adile Sultan Kasrı'na ev sahipliği yapıyor. Korunun tam karşısı nda yer alan Validebağ Konakları ise Koşuyolu ile Üsküdar'ın Altunizade ve Barbaros mahallelerinin kesiştiği noktada, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne ve Avrasya Tüneli'ne yürüme mesafesinde yer alıyor. Üsküdar sahiline de yürüyerek ulaşılabilecek bir noktada yer alan projeden 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne direkt bağlanılıyor.

Kaynak: Takvim Gazetesi