Emlak Bankası Ne Zaman Konut Finansmanı Kullandırmaya Başlayacak?

15/04/2019

Emlak Bankası konut finansmanı şartları belli oldu. Peki banka ne zaman konut finansmanı kullandırmaya başlayacak?

Şubat ayında bankacılık sektörüne yeniden dönen yaklaşık bir ay önce de İstanbul Ataşehir’de ilk şubesini açan Türkiye Emlak Katılım Bankası konut finansmanı kullandırmaya başladı mı? 93 yıllık tecrübesi ile tekrar piyasaya katılan Emlak Bankası’nın konut finansmanı kullandırım şartları neler?

Emlak Bankası Konut Finansmanı

Emlak Bankası henüz konut finansmanı kullandırmaya başlamadı. Banka yetkililerinde yapılan açıklama ile kar payı oranlarının yakın zamanda belirlenmesi ile kullandırıma başlanacağı bildirildi. Emlak Bankasının konut finansmanının detayları belli oldu.

Emlak Bankası katılım bankacılığı prensiplerine satın alınacak konutu banka tarafından satın alarak tüketiciye istediği vade üzerinden taksitlerle satacak. Banka azami olarak 120 aya kadar vade seçeneği sunacak. Konut değerinin %80’ine kadar finansman sağlayacak. Emlak Katılım Bankası Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu (KKDF) ve Banka ve Sigorta Muameleleri Vergisi (BSMV) masraflarından muaf olarak konut kredisi kullandıracak.

Emlak Bankası Yabancıya Konut Finansmanı

Emlak Bankası yabancılara Türkiye’den konut almak istediklerinde TL, USD ya da Euro cinsinden finansman desteğinde bulunacak. Finansman tutarı azami olarak konut değerinin %50’sine kadar kullandırılacak. Yabancılara konut finansmanı kapsamında banka 10 yıla kadar vade süresi uygulayacak.

Kaynak: KrediPazarı