Emlak Konut Kampanya Hedefini Yükseltti

17/09/2018

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Hakan Gedikli, konutta indirim kampanyasıyla 3 milyar TL tutarında, yaklaşık 3.000 bağımsız bölümün satışını hedeflediklerini söyledi.

Kampanyaya gösterilen ilgiden memnun olduklarını anlatan Gedikli, “Emlak Konut GYO projeleri ile katıldığımız kampanyanın sonunda ise 3 milyar lira civarında 2.500-3.000 bağımsız bölümünün satışını öngörüyoruz. İki hafta içerisinde gösterilen bu yoğun ilgiden oldukça memnunuz. Okulların da açılmasıyla ilgi artacak dolayısıyla da bu ilgi hızlıca satışa dönecektir.” dedi.

“Bu fiyatlarla bir daha konut sahibi olmak nasıl zorsa, tüm konutları kampanya kapsamına almak ve açıklanan fiyatlarla satışa sunmak da mümkün değil.” diyen Gedikli, şöyle devam etti:

“Neticede her bir projenin maliyeti var. Müteahhitlerimiz bu maliyetlere katlanıyor. Bizler de elimizden gelen desteği veriyoruz. İstiyoruz ki, hem alan kazansın hem de yüklenici firmalara bir katkı olsun. Zaten kampanyanın adını “Türkiye İçin Kazanç Vakti’’ koymamızın da nedeni bu. Tüm bu fırsatları bir arada değerlendirdiğinizde ülke ekonomimize katkı sağlamak için kenetlendiğimiz bugünlerde konut sahibi olmak isteyenlere tarihi fırsatlar sunuyoruz. Kampanya sadece Türkiye’de yaşayan vatandaşlarımız için değil yurtdışında yaşayan gurbetçilerimiz açısından da önemli fırsatlar sunmaktadır. Kampanya ile ilgili talepten memnunuz. 28 Ağustos’tan bugüne kadar gösterilen ilgiden sonra satışa dönen alışverişe dair rakamları kamuoyu ile paylaşacağız.”

Hedeflerimiz Gerçekleşiyor

Gedikli, hem satış hem de kârlılık açısından üçüncü ve dördüncü çeyrekte hedeflerini gerçekleştireceklerini savundu.

1 Ocak 2017 – 31 Aralık 2017’de 1,1 milyon metrekare büyüklüğünde ve KDV hariç 7,7 milyar lira değerinde satış yaptıklarını aktaran Gedikli, “Bu çerçevede 2018 için 7,4 milyar TL seviyesinde satış hedefimiz bulunuyor. Ayrıca 2018 yılı içerisinde 830.000-850.000 metrekare bağımsız bölüm satışı ve toplamda 1,8 milyar TL net kâr gerçekleştirmeyi amaçlıyoruz. Yılın ilk altı ayı için 1 milyar 100 milyon liralık kâr açıkladık. Sektörün satışlarla ilgili en fazla şikâyetçi olduğu dönemde biz hedeflerimize ulaştık. Bundan sonraki çeyrek sonuçlarının da başarılı geleceğini düşünüyorum. Bunda, “Türkiye için Kazanç Vakti” kampanyasın da rolü olacaktır.” diye konuştu.

Yeni Projeler Geliyor

Daha önce ihalesini yaptıkları ancak lansmanına çıkmadıklarını projeleri olduğunu anımsatan Gedikli, “Bunların ruhsatlarını aldıkça satış için lansman da gerçekleştireceğiz. Kısa vadede yeni bir ihale gerçekleştirmeyeceğiz. Gerçekleştirsek bile bunun satışa dönüşmesi 2019 yılı içinde olur. Kısa vadeli iş takvimimizde, geçtiğimiz aylarda THY Gayrimenkul ile imzaladığımız protokole istinaden geliştirilecek proje var. Emlak Konut GYO olarak, bu protokolle sahip olduğumuz yaklaşık 3,6 milyon metrekarelik arsanın %50 hissesini THY’ye devrettik. Bu yolla hem proje hem mülkiyet ortaklığı gerçekleştirdik. Arnavutköy sınırları içerisinde yeni havalimanına yakın bir mesafede örnek bir şehircilik projesi geliştireceğiz. Arazinin %50’sini (1.800.000 metrekare) terk edeceğiz. Plan içerisinde Millet Parkı da bulunuyor. THY yönetimi, konutlar için kendi çalışanlarından 12.000 talep topladı. Bu talep içerisinde iştiraklerdeki çalışanlar yok. Planlanan 10.000 konutluk projenin öncelikle 4.000-5.000’i inşa edilecek. Kısa sürede ilk etabı tamamladıktan sonra diğer etapları inşa edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Emlak Konut’un Kampanyadaki Projeleri

Emlak Konut GYO projesinde yer alan 12.000 bağımsız bölümün %25’in büyük kazanç sağlayacak kampanya günleri devam ediyor. Emlak Konut’un 38 projesinde geçerli olan kampanya, İstanbul, Ankara, Kocaeli, Konya, Denizli, Nevşehir ve Niğde’deki projeleri kapsıyor. Kampanyaya dahil olan projeler ise şu şekilde: Avrupark Hayat, Büyükyalı, Cer İstanbul, Ebruli Ispartakule, Evora Denizli, Evvel İstanbul, Karat 34, Koordinat Çayyolu, Köy, Merkez Ankara, Nidapark İstinye, Nidapark Kayaşehir, Nidapark Küçükyalı, Ofis Karat Bakırköy, Semt Bahçekent, Tem 34, Temaşehir, Tual Adalar, Tual Bahçekent, Validebağ Konakları, Yeniköy Konakları İstanbul, Başkent Emlak Konutları, Gebze Emlak Konutları, Körfezkent Çarşı, Kuzey Yakası, Niğde Emlak Konutları, Nevşehir Emlak Konutları, Esenler Emlak Konutları, Avangart, Avrupa Konutları Başakşehir, Avrupark, İdealist Cadde, Sofa Loca, Alsancak, Evora İzmir, Düşlervadisi, Tual Artı, Tual Bizimmahalle.

Kaynak: emlak dream