Masraflar Hariç En Düşük Konut Kredisi Faizi Hangi Bankalarda?

16/11/2018

Son günlerde özel bankalar peş peşe konut kredisi faiz oranlarında indirim yaptı. Masraflar hariç en düşük konut kredisi kullandıran bankalar değişti. KrediPazari.com masraflar hariç en düşük faiz oranı sunan bankaları araştırdı.

En düşük konut kredisi faiz oranları düşünüldüğünde akla ilk gelen bankalar arasında yer alan Ziraat Bankası ve kamu bankaları özel bankaların faiz indirimlerinden sonra gerilerde kaldı.

Kampanyalı konut kredisi ürünleri kapsamında %2.09 faiz oranı uygulayan VakıfBank ve HalkBank’ın son haftalarda özel bankaların yaptığı faiz indirimlerinden sonra cazibesi azaldı. Kuveyt Türk, ICBC, İNG Bank ve Şeker Finans, VakıfBank ve HalkBank’ın kampanyalı faiz oranlarından daha düşük faiz oranları ile konut kredisi kullandırıyor.

Temmuz ayında kamu bankalarının konut kredisi faiz indirimlerinin son bulmasından sonra bugüne dek bankalar arasında masraflar hariç en düşük konut kredisi faiz oranını kullandıran Ziraat Bankası, Şeker Finans, Kuveyt Türk ve İNG Bank’ın son indiriminden sonra gerilerinde kaldı.

İNG Bank Konut Kredisi

İNG Bank bugün yaptığı konut kredisi faiz indirimi sonrasında bankalar arasında masraflar hariç en düşük konut kredisi faiz oranını kullandırmaya başladı. İNG Bank 36 - 60 ay arası vadelerde %2.01, 61- 120 ay arası vadelerde %1.91 konut kredisi faiz oranı sunuyor.

Şeker Finans Konut Kredisi

Şeker Finans bugün yaptığı faiz indiriminin ardından 360 ay vadeye kadar konut kredilerinde %1.97 faiz oranı uyguluyor. Şeker Finans %1.97 faiz oranı ile bankalar arasında 120 ay üzeri kredilerde uygulanan en düşük konut kredisi faiz oranını sunuyor.

Kuveyt Türk Konut Kredisi

Kuveyt Türk Bankası da bu hafta içinde yaptığı faiz indiriminin ardından 120 ay vadeli 1 milyona kadar konut kredilerinde %2.04 faiz oranı sunuyor. Kuveyt Türk Bankası 100 bin TL üzeri kullandırımlarda Ziraat Bankasının altında faiz oranları ile konut kredisi kullandırıyor.

Ziraat Bankası Konut Kredisi

En düşük konut kredisi faiz oranına sahip kamu bankası olan Ziraat Bankası 120 ay vadeli 100 bin TL ye kadar olan konut kredilerinde %1.98 faiz oranı uygularken 100 bin TL üzerinde 500 bin TL ye kadar kullanılan konut kredilerinde %2.09 konut kredisi faiz oranı kullandırıyor.

En Düşük Konut Kredisi Hesaplama

Masraflar hariç en düşük konut kredisi faiz oranı olan %1.91’den 150 bin TL tutarında konut kredisi hesaplama gerçekleştirildiğinde aylık ödeme miktarı 3 bin 195 TL oluyor. Kredinin toplam geri ödeme miktarı ise 383 bin 400 TL ye denk geliyor.

Kaynak: KrediPazarı