En Uygun Konut Kredisi Ne Kadar?

11/04/2019

Bankaların konut kredisi faiz oranları yeniden artmaya başladı. Güncel olarak en uygun konut kredisi hangi bankada KrediPazari.com araştırdı.

Bankaların konut kredisi faiz oranlarının yanında konut kredisine uyguladıkları masraflarda en uygun konut kredisini belirlemede etkili oluyor. Masraflar hariç olarak en düşük konut kredisi faiz oranını %1.28 faiz oranı ile Ziraat Bankası sunuyor.

Ziraat Bankası’nın tabela konut kredisi faiz oranı olarak uyguladığı %1.28 faiz oranı HalkBank ve VakıfBank’ta da kampanyalı konut kredisi olarak sunuluyor. Ayrıca VakıfBank ve HalkBank banka gayrimenkulü konutların satış kampanyasında %0.98 faiz oranı ile konut kredisi kullandırıyor.

KrediPazari.com’dan tüm bankaların güncel konut kredisi faiz oranları ve konut kredisine ek uyguladıkları masrafları görerek en uygun konut kredisini bulabilmek mümkün.

Konut Kredisi Hesaplama

Kampanyalı en düşük konut kredisi faiz oranı olan %0.98 ile 10 yıl vadede 100.000 TL tutarda konut kredisi hesaplama yapıldığında aylık ödemeler 1.420 TL, toplam ödeme ise 170.500 TL oluyor.

%1.28 faiz oranı ile aynı şartlarda konut kredisi hesaplama yapıldığında ise aylık taksitler 1.635 TL’ ye, toplam ödeme ise 196.000 TL’ ye karşılık geliyor.

Kaynak: KrediPazarı