Ev Sahibi Olmak İsteyenler İçin Büyük Fırsat

20/06/2018

Ege Yapı'nın Yönetim Kurulu Başkanı H. İnanç Kabadayı; konut sahibi olmak isteyenlerin bu kısıtlı süreyi iyi değerlendirmeleri gerektiğini söyledi.

Gayrimenkul sektörünün çatı kuruluşları olan GYODER, İNDER ve KONUTDER öncülüğünde 15 Mayısta başlatılan ve daha sonra 15 gün uzatmayla birlikte Haziran ayı sonuna kadar devam edecek olan ve %5 peşinle banka kredili alımlarda konut fiyatlarında %20 indirimi kapsayan “Birlikten Güç Doğacak, Türkiye Kazanacak” kampanyasına Ege Yapı da yaşamın başladığı Batışehir ve yapımı devam eden Kordon İstanbul projeleri ile destek veriyor.

“Ev sahibi olmak isteyenler bu kısıtlı zamanı iyi değerlendirmeli”

Kampanya ile birlikte yatırım veya oturum amaçlı konut alanlara çok cazip fırsatlar sunulduğuna dikkat çeken Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı H. İnanç Kabadayı; Batışehir ve Kordon İstanbul projelerine yoğun talep geldiğini açıklayarak %5 peşin ve konut fiyatlarında %20 indirimin yanı sıra KDV oranlarındaki %10’luk indirimin ve tapu harçlarındaki %1’lik avantajla birlikte bankaların konut kredi faizleri 0.98’e çekmesinin yatırımcıları harekete geçirdiğini söyledi.

Ev sahibi olmak isteyenlerin önünü açan bu kampanyanın hem vatandaşa hem sektöre hem ülke ekonomisine katkı sağladığını ifade eden İnanç Kabadayı “Bu çerçevede tüketicilere yaşamın devam ettiği ve hemen ev sahibi olabilecekleri Batışehir’den veya cazip lokasyonu ile ön plana çıkan Kordon İstanbul projemizden ev sahibi olmalarını, çok cazip fırsatları kaçırmamalarını öneriyoruz.” dedi.

Bankaların güncel kredi faiz oranları ve vade sürelerini karşılaştırmalı olarak görüp, bütçenize en uygun krediyi en avantajlı fırsatlarla konut kredisi hesaplama yaparak görebilirsiniz.

Kaynak: KrediPazarı