Garanti Bankası Konut Kredisi Faiz

24/10/2018

Garanti Bankası konut kredisi ürünleri kapsamında %2,55’den başlayan faiz oranları ile konut kredisi kullandırıyor. Garanti Bankasının konut kredisi faiz oranlarının detayları neler?

Garanti Bankası konut kredisi ürünleri kapsamında birçok farklı ihtiyaç ve isteğe yönelik konut kredisi ürünleri sunuyor. Bu ürünler; Özel Ödemeli Mortgage, Ara Ödemeli Mortgage, Azalan Taksitli Mortgage, Artan Taksitli Mortgage, Değişken Faizli Mortgage ve Evini Gösterene Mortgage gibi ürünler sabit veya değişken faiz ya da ipotek durumuna göre farklılık gösteriyor.

Garanti Bankası Konut Kredisi Faizleri

Garanti Bankası konut kredisi kapsamında %2.55’den başlayan faiz oranları sunuyor. Garanti Bankası 150 bin TL ye kadar olan konut kredilerinde 120 ay vadede %2.55 faiz oranı üzerinden 150 bin ile 500 bin TL arasında olan konut kredisi ürünlerinde ise %2.6’dan başlayan faizlerle oranları ile konut kredisi kullandırıyor. Garanti Bankası faiz oranları konut kredisi ürünü dahilindeki sigortalar ve müşterinin kredi notuna göre değişkenlik gösteriyor. Garanti Bankası en yüksek %2.80 faiz oranı ile konut kredisi kullandırıyor

Garanti Bankası Konut Kredisi Hesaplama

Garanti Bankası konut kredisi ürünü kapsamında masraflar hariç en düşük faiz oranı olan %2.55’den 100 bin TL 120 ay vadeli konut kredisi hesaplama gerçekleştirildiğinde aylık ödemeler 2 bin 680 TL oluyor. Toplam ödeme miktarı ise 321 bin 672 TL’ye varıyor.

Garanti Bankası Konut Kredisi Masrafları

Garanti Bankası kredi ürünü dahilinde ortalama 620 TL ekspertiz ücreti, 180 TL taşınmaz rehin ücreti ve 100 bin TL’lik kredi için 500 TL kredi tahsis ücreti talep ediyor.

Kaynak: KrediPazarı