Garanti BBVA’dan Değişken Faizli Konut Kredisi Fırsatı

12/06/2019

Garanti BBVA Mortgage, yeni bir ev sahibi olmak isteyenlere "Önce Sabit Sonra Değişken Faizli Mortgage" ürünüyle uzun vade seçeneklerinde avantajlı konut kredisi imkânı sağlıyor.

Garanti BBVA, konut almak isteyen vatandaşlara "Önce Sabit Sonra Değişken Faizli Mortgage" ürünü ile yüksek faiz oranlarına çözüm getiren konut kredisi imkânı sunuyor.

Garanti BBVA Mortgage’dan yapılan açıklamaya göre "Önce Sabit Sonra Değişken Faizli Mortgage" ürünüyle güncel piyasa koşullarıyla uyumlu ve avantajlı konut kredisi imkânı sağlıyor. Uygulama kapsamında konut almak isteyenler, öncelikle krediyi aldığı dönemde sabit faiz kullanarak piyasanın durumunu gözlemleme, sonraki dönemde ekonomik gelişmelerin olumlu seyretmesi ve enflasyonun düşmesine paralel olarak kredi faizini düşük orandan ödeme fırsatını yakalıyor.

Söz konusu ürünle konut almayı tercih edenler, kredilerini 5 yıla kadar, belirleyecekleri belli bir dönem boyunca sabit faizle kullanabiliyor. Dönem sonunda değişken faizli hale gelen kredilerini, sonraki dönemde de tercihlerine göre aylık ya da 3, 6 ve 12 ayda bir güncelleyerek ödeyebiliyor. Ödeme planı ise TÜFE’ye endeksli şekilde, Garanti BBVA Mortgage’nin değişken faizli mortgage faiz oranına göre otomatik olarak güncelleniyor ve her değişim döneminde bu işlem tekrarlanıyor.

240 ay vadeye kadar kullanılabilen Önce Sabit Sonra Değişken Faizli Mortgage için güncel olarak uygulanan faiz oranı 10 yıl vadede %1.91, 20 yıla kadar %2.17 olarak uygulanıyor. Faizler 5 yıl sonunda güncel oranlar daha düşük olursa yenilenebiliyor.

Kaynak: AA