HalkBank Refinansman Konut Kredisi

09/01/2019

HalkBank Dost Konut Kredisi kapsamında %2.27’den başlayan faiz oranlarıyla 180 ay vadeye kadar yeniden yapılandırma (refinansman) konut kredisi kullandırıyor.

Kredi Yeniden Yapılandırma (Refinansman) ödemekte olduğunuz konut kredisinin kapatılması ve size şu andaki faiz oranlarıyla yeni bir kredi tahsis edilmesi demektir. Daha önce yüksek faizle konut kredisi kullandıysanız, kredinizi yeniden yapılandırarak:

Günümüzün düşük faizlerinden yararlanabilirsiniz.

Taksitlerinizi azaltabilirsiniz.

Daha az faiz ödeyebilirsiniz.

Krediyi yeniden yapılandırmak her zaman avantajlı değildir; avantajlı olması için faiz indiriminden elde ettiğiniz karın yeniden yapılandırma masraflarından daha fazla olması gerekmektedir

2018’in ikinci çeyreğinde kur krizine bağlı olarak sonra yükselen konut kredisi faiz oranları %3’ün üzerinde seviyelere ulaşmıştı. 2018’in üçüncü çeyreğinde bankaların konut kredisi faiz oranları ortalaması %2.68 seviyelerini gördü. Bu dönemlerde yüksek konut kredisi faiz oranları ile kredi kullanan vatandaşlar için HalkBank düşük faiz oranları ile refinansman imkanı sunduğu Dost Konut Kredisi ürününü kullandırıyor.

HalkBank Dost Konut Kredisi Faizleri

Halkbank Dost Konut Kredisi ürünü dahilinde 120 ay vadeye kadar uygulanan refinansmanlarda %2.27, 180 ay vadeye dek kullandırılan refinansmanlarda ise %2.34 faiz oranı kullandırıyor.

Dost Konut Kredisi Hesaplama

HalkBank Dost Konut Kredisi ürünü kapsamında 120 ay vade ile 100 bin TL tutarlı konut kredisi hesaplama gerçekleştirildiğinde kredinin vade sonunda toplam geri ödemesi 292 bin TL, aylık taksitleri de 2 bin 400 TL’ye karşılık geliyor.

Kaynak: KrediPazarı