ICBC’den İlk Evini Alacaklara Kampanyalı Konut Kredisi

28/11/2018

ICBC Bank ilk evini alacak müşterilerine kampanyalı Yeni Evim Konut Kredisi kapsamında %1.92 faiz oranı uyguluyor. ICBC’nin kampanyalı konut kredisi ürününün şartlarını ve krediye ek uygulanan masrafları KrediPazari.com araştırdı.

ICBC Bank ilk evini almak isteyen müşterilerine kampanyalı Yeni Evim Konut Kredisi ürünü kapsamında %1.92 faiz oranı ile konut kredisi kullandırıyor. Bankaların konut kredisi faiz oranı ortalamaları güncel olarak %2.46 seviyesindeyken, ICBC’nin Yeni Evim Konut Kredisi kampanyası kapsamında uyguladığı %1.92 faiz oranı dikkat çekiyor.

Yeni Evim Konut Kredisi Şartları

Kampanyada azami konut kredisi tutarı 1.000.000 TL'dir.

Kampanya kapsamında kredi tahsis ücreti binde 5 olarak uygulanacaktır.

Kampanya faiz oranlarından yararlanmak için hayat sigortasının yaptırılması gerekmektedir. Dask, Konut ve Hayat Sigortalarının yaptırılması gerekmektedir.

Kampanyalı oranlarından yararlanmak için konut kredisi ile birlikte ICBC kredi kartı ve kredili mevduat hesabı da alınmalıdır.

Kampanya oranları sadece banka tarafından yeni kullandırılacak konut kredileri için geçerlidir.

Yeni Evim Konut Kredisi Hesaplama

Yeni Evim Konut Kredisi kapsamında 100 bin TL tutarında 120 ay vadeli konut kredisi hesaplama yapıldığında aylık ödeme miktarı 2 bin 138 TL, toplam geri ödeme miktarı ise 256 bin 560 TL oluyor.

ICBC Konut Kredisi Masrafları

ICBC konut kredisi kullandırımlarında kredi ek olarak 206 TL ipotek tesis ücreti, 614 TL ekspertiz ücreti ve 500 TL de kredi tahsis ücreti uyguluyor. Sigortalar kapsamında uygulanan masraflar kişiye ve konutun durumuna göre değişiklik gösteriyor. ICBC sigortalar hariç 1320 TL konut kredisine ek masraf alıyor.

Kaynak: KrediPazarı