İhtiyaç Kredisinde Faizler Yüzde 1.19’a Kadar Düştü

09/10/2019

Kredi faiz oranları düşmeye devam ediyor. İNG’nin bugün faiz oranlarında uyguladığı indirimin ardından en uygun ihtiyaç kredisi faizi %1.19’a kadar düştü.

ING Türkiye'den yapılan açıklamaya göre, kredi skoru ve ödeme performansını baz alarak kişiye özel avantajlı faiz oranları sunan banka, 18 ay ve üstü vadeli ihtiyaç kredilerinde faiz oranını %1,19'a kadar düşürdü.

Hem mevcut hem de yeni müşterileri kapsayan bu indirim ile daha önce yüksek faiz oranları sebebiyle ihtiyaçlarını erteleyen müşteriler de ING'nin avantajlı faiz oranlarından yararlanabilecek.

Banka konut kredisi faiz oranları kapsamında ise 10 yıl vadeye kadar %1.19 faiz oranı sunuyor. Söz konusu oran kampanyalı konut kredisi için %1.17’ ye kadar düşüyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen ING Türkiye Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Alper Gökgöz, sunulan avantajlı yeni faiz oranları ile ekonomideki canlanmaya katkıda bulunmaktan mutluluk duyduklarını dile getirdi.

İhtiyaç kredilerinde şu an piyasadaki en rekabetçi faiz oranlarından birini sunduklarını vurgulayan Gökgöz, şunları kaydetti: "ING Türkiye olarak müşterilerimize mükemmel müşteri deneyimi sunma hedefiyle faaliyet gösteriyoruz. Buna avantajlı faiz oranlarını da ekleyebildiğimiz için çok mutluyuz. Müşterilerimizden aldığımız ilk tepkiler çok olumlu. Son çalışmalarımız ile birlikte ihtiyaç kredilerinde yoğun talep almaya başladık. ING Türkiye olarak, sunduğumuz avantajlar ve kampanyalar ile müşterilerimize ve ekonomiye katkı sağlamaya devam edeceğiz."

İNG Kredi Hesaplama

İNG’den güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ile 50.000 TL tutarda 5 yıl vadeli kredi hesaplama yapıldığında toplam geri ödeme miktarı 70.000 TL’ ye denk geliyor. Kredinin aylık taksitleri ise 1.170 TL oluyor.

Kaynak: AA