İNG Bank Konut Kredisi Faiz Oranlarında Yeniden İndirime Gitti

16/11/2018

İNG Bank konut kredisi faiz oranlarında üçüncü kez indirime gitti. İNG bugün gerçekleştirdiği son indirim sonrasında %1.91 faiz oranı ile masraflar hariç en düşük konut kredisi faiz oranı kullandıran banka oldu.

İNG Bank bugün itibari ile konut kredisi faiz oranlarında indirim uyguladı. İNG Bank güncel olarak bankalar arasında masraflar hariç en düşük konut kredisi faiz oranı kullandıran banka oldu. İNG Bank, bankaların konut kredisi faiz oranları ortalaması %2.48 seviyesindeyken, %1.91 faiz oranı ile konut kredisi kullandırıyor.

İNG Bank’ın bugün yaptığı indirimden sonra uygulamaya başladığı %1.91 faiz oranı 17 Eylül’den beri kullandırılan en düşük konut kredisi faiz oranı oldu. 17 Eylül’de Ziraat Bankası’nın konut kredisi faiz oranlarını %1.8’den %1.98’e çekmesinden bugüne kadar daha düşük konut kredisi faiz oranı uygulayan ilk banka İNG Bank oldu.

İNG Konut Kredisi Faiz Oranları

İNG Bank güncel konut kredisi ürünü kapsamında 3 ile 60 ay arası konut kredilerinde %2,01 faiz oranı uyguluyor. 60 ile 120 ay arası konut kredisi vadelerinde ise %1,91 faiz oranı kullandırıyor. İNG Bank masraflar hariç en düşük konut kredisi faiz oranı sunan banka.

İNG Konut Kredisi Hesaplama

İNG Bank’tan 100 bin TL tutarında 120 ay vadeli kredi çeken vatandaşın üzerinden konut kredisi hesaplama yapıldığında vatandaşın aylık ödemeleri 2 bin 130 TL oluyor. Vatandaşın kredi sonunda yapacağı toplam geri ödeme miktarı ise 255 bin 600 TL ye ulaşıyor.

İNG Bankası Konut Kredisi Masrafları

İNG Bank konut kredisi ürünü dahilinde öncelikle kredinin tespiti için uygulanan ekspertiz masrafı için ortalama 650 TL, ipotek tesisi için ortalama 206 TL, yıllık ortalama hayat sigortası için 300 TL, konut sigortası için ortalama 180 TL ve DASK için 107 TL masraf uyguluyor.

Kaynak: KrediPazarı