İş Bankası Konut Kredisi Maliyeti Ne Kadar ?

28/05/2019

İş Bankası konut kredisi faiz oranları ne kadar ? İş Bankası konut kredisine hangi zorunlu sigortaları uyguluyor ? Konut kredisi maliyeti ne kadar ?

Bankaların tamamına yakını konut kredisi faiz oranlarında birçok kez faiz artışı uygulanmasına rağmen İş Bankası 14 haftadır konut kredisi faizlerinde değişiklik uygulamadı. Banka tabela konut kredisi kapsamında %2.2 faiz oranı sunuyor. Kampanyalı sonbahar konut kredisi için ise %1.72 konut kredisi faiz oranı kullandırıyor. Bu oran özel bankalar arasındaki güncel en düşük konut kredisi faiz oranı. İş Bankası kampanyalı faiz oranından yararlanmak için konut kredisinin yanında hayat ve konut sigortası ile DASK’ın bankadan yapılması gerekiyor.

İş Bankası Sigorta Maliyetleri

İş Bankası kampanyalı konut kredisini faiz oranını hayat ve konut sigortası alınması halinde kullandırıyor. Kişiye göre değişiklik gösterse de ortalama konut sigortası yıllık 300 TL, hayat sigortası ise 1.450 TL oluyor. Banka DASK prim bedeli için ise 170 TL talep ediyor.

İş Bankası Konut Kredisi Hesaplama

İş Bankası’ndan kampanyalı konut kredisi kampanyası dahilinde %1.72 faiz oranı ile 10 yıl vadeli 100.000 TL tutarda konut kredisi hesaplama gerçekleştirildiğinde kredinin aylık taksitleri 1.975 TL, toplam geri ödemesi miktarı 237.000 TL’ ye karşılık geliyor.

Konut Kredisi Masrafları

İş Bankası konut kredisine ek uygulanan masraflar kapsamında ortalama 1000 TL ekspertiz ücreti, 150 TL ipotek tesis ücreti ve 100.000 TL'lik kredi için 500 TL kredi tahsis ücreti talep ediyor.

Kaynak: KrediPazarı