Konut Kampanyasında Son Günler

17/10/2018

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının destekleriyle başlatılan konut sektörünün uyguladığı %0.98 faiz oranı sunan Konut Kampanyasında sona yaklaşılıyor. Kampanyanın detayları ve geçerlilik süresini KrediPazari.com araştırdı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı destekleri ile Emlak Konut öncülüğünde başlatılan Konut Kampanyası Eylül itibari ile başladığı ilk günden itibaren yoğun talep gördü. Konut kredisi faiz oranlarının rekor düzeyde yükseldiği bu günlerde vatandaşa uygun ödeme fırsatları sunan kampanya da ilk bir ayda satılan konut sayısı 5 bine yaklaşmıştı.

Yüzde 0.98 Faiz Oranı

Konut kampanyasıyla alıcıya birçok fırsat sunuldu. Kampanya kapsamında konutlar için peşinat %20'den %10'a çekildi. %10 indirim ve 120 ay vadede 0.98 konut kredisi faiz imkanı sunuldu. Altın ya da dövizini bozdurup ödeme yapanlara firmalar tarafından kur garantisi verildi.

KONUTDER Başkanı Altan Elmas'tan ise elinizi çabuk tutun uyarısı gelmişti. Emlak Konut’ta geçtiğimiz günlerde kampanya kapsamındaki konutlarda stokların azalmaya başladığını duyurdu.

Kampanyada Son Günler

Konut sektörünün bankaların konut kredisi faiz indirimine gitmemesi üzerine ‘Türkiye için Kazanç Vakti’ sloganıyla kendi bünyelerinde uyguladıkları %10 indirim %10 Peşinat ve %0.98 faiz oranı sunulan kampanyada son günlere gelindi. Kampanya 31 Ekimde son bulacak.

Kaynak: KrediPazarı