Konut Stoku Emlak Bankası ile Eriyecek

28/02/2019

Hasanoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Haluk Hasanoğlu Emlak Bankası’nın piyasa koşullarının oldukça altında konut kredisi faiz oranlarını sunmasını ve konut stoğunun böylelikle erimesini beklediklerini bildirdi.

1926 kurulan ve 2001 yılında tasfiye edilen Emlak Bankası; 26 Şubat 2019 tarihinden itibaren Türkiye Emlak Katılım Bankası adıyla yeniden finans hayatına döndü.

Gayrimenkul sektörünün büyük umutlarla uzun süredir beklediği ve inşaat sektörüne hareket getirmesi beklenen Emlak Bankası’nın ilk etapta ülke genelinde şubeleşmesi bekleniyor.

Bankanın yeni adıyla tekrar faaliyete geçecek olmasının sadece inşaat sektörü için değil, Türkiye için de önem teşkil ettiğini dile getiren Hasanoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Haluk Hasanoğlu; Türkiye Emlak Katılım Bankası’nın konumu, hem konut geliştiricilerinin hem de tüketicilerin finansmana ulaşımının kolaylaşması, finansmanın çeşitlenmesi işlerin daha da hızlı yürütülmesi adına önem arz ettiğine dikkat çekti

Hasanoğlu “Konut kredi faiz oranıyla ilgili Emlak Bankası’nın piyasa şartlarından çok daha uygun rakamlarla konut kredisi imkanı sunmasını bekliyoruz. Sunulacak bu faiz oranları sektörümüz adına çok faydalı olacaktır. Emlak Katılım Bankasının sağlayacağı imkanlar ile birlikte mevcut bulunan konut stoklarının eriyeceğine inanıyoruz.” dedi.

Kaynak: Emlak Dream