Muş Kale TOKİ'de 155 Konut Kurasız Satışa Çıkacak

05/09/2018

Muş Merkez Kale Mahallesi Kentsel Yenileme Projesi kapsamında inşa edilen Muş Kale TOKİ'de 155 konut kurasız satışa çıkacak.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından hayata geçirilen Muş Kale TOKİ'de 155 konut kurasız satışa çıkacak. Muş Merkez Kale Mahallesi Kentsel Yenileme Projesi kapsamında inşa edilen 155 adet konut ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile Açık Satışa sunulacak.

31 adet 2+1 konut ve 124 adet 3+1 konutun satışa sunulacağı Muş Kale TOKİ projesinde satışlar 17 Eylül 2018 - 31 Aralık 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Projede yer alan konutların satışları T. Halk Bankası AŞ. Muş şubesi tarafından yapılacak.

TOKİ tarafından yapılan açıklama şu şekilde; “Konut satın almak için başvuruda bulunan kişilerin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı bağımsız bir konutun bulunmaması, daha önce Toplu Konut İdaresince satılmış bir gayrimenkule sahip olmamış ve daha önce Toplu Konut İdaresinden kredi almamış olmaları” şartları kaldırılmıştır.

Kaynak: emlaksayfası