ŞekerBank’tan Eczacılara Özel Kredi

14/04/2020

Şekerbank'ın Türk Eczacılar Birliği ile yaptığı işbirliği kapsamında, eczacılara özel sunulan krediden hiçbir masraf alınmayacak ve eczacılar dilerlerse 3 aya kadar taksitlerini erteleyebilecek.

Şekerbank, Türk Eczacılar Birliği ile işbirliğine giderek eczacılara özel yeni bir finansal destek paketi sunduğunu duyurdu. Bankadan yapılan açıklamaya göre, Şekerbank, zorlu coronavirus salgını sürecinin ekonomiye olan etkilerini sınırlandırmak amacıyla yürüttüğü çalışmalar kapsamında, Türk Eczacılar Birliği ile işbirliğine giderek eczacılara özel yeni bir finansal destek paketi sundu.

İş birliği kapsamında eczacılara özel sunulan krediden hiçbir masraf alınmayacak ve eczacılar dilerlerse 3 aya kadar taksitlerini erteleyebilecek. 12 aya varan vadelerde %0,99, 12 ay üzeri vadelerde ise %1,09 faiz oranıyla sunulan ayrıcalıklarla kredi sunuluyor.

Eczacılar da Sağlık Çalışanıdır

Açıklamada görüşlerine yer verilen Şekerbank Perakende ve Tarım Bankacılığı Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Tuğbay Kumoğlu, şunları kaydetti:

“Şekerbank olarak sorumlu bankacılık anlayışımızla coronavirus salgını nedeniyle yaşadığımız bu olağanüstü dönemde müşterilerimizi ekonomik açıdan desteklemeye devam ediyoruz. Coronavirus salgını ile mücadelede en önemli gücümüz sağlık çalışanlarıdır. Geçtiğimiz haftalarda açıkladığımız ekonomiye destek paketimiz dâhilinde sağlık çalışanlarının mevcut kredi ve kredi kartı ödemelerini haziran ayına kadar ötelemiştik. Bu süreçte önemli bir görev üstlenen eczacılarımızı da sağlık çalışanları arasında görüyor ve Türk Eczacılar Birliği ile işbirliğimiz kapsamında onlara özel bir destek sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Şekerbank olarak içinden geçtiğimiz bu süreçte her zamankinden daha çok ekonomimizi desteklemeye ve müşterilerimizin yanında yer almaya devam edeceğiz.”

Kaynak: AA