TOKİ Afyon Bayat Konutları Kura Çekilişi

13/11/2018

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Afyon Bayat projesi kapsamında inşaatı devam eden 236 konutun hak sahipleri, gerçekleştirilen kura çekilişi ile belirlendi.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Türkiye'de konut üretimine devam ederken, başvuruların tamamlandığı projelerde hak sahipleri düzenlenen kura çekilişleri ile belirlenmeye devam ediyor. Bu kapsamda TOKİ tarafından Afyon Bayat konut projesinde bugün kura çekilişi gerçekleşti.

TOKİ tarafından Türkiye genelinde hayata geçirilen ve kira öder gibi konut sahibi olma olanağı sunan projelerin inşaatları hızla devam ediyor. İdare 2018 yılında 70 bin konut hedefini yakalamak için üretimi sürdürüyor. Diğer taraftan satış başvuruları tamamlanan konut projelerinde de hak sahipleri için kura çekilişleri yapılıyor.

Afyon Bayat TOKİ konutlarında inşası devam eden konutların 236'sı için hak sahipleri, bugün gerçekleştirilen kura çekilişi ile belirlendi. İdare yetkilileri ve Noter huzurunda bu sabah gerçekleştirilen kura çekilişi tamamlandı. Kura sonucunda 236 vatandaş Afyon Bayat konutlarını TOKİ'ye özel konut kredisi seçenekleri ile almaya hak kazandı.

Kaynak: Emlak Pencerem