TOKİ ve Emlak Konut Taksitleri Ertelendi

26/03/2020

Konut kredisi taksitlerinin ardından TOKİ ve Emlak Konut taksitlerine de erteleme geldi. Konut taksitleri talep gerekmeksizin Haziran ayına kadar ertelendi.

Bankaların konut kredisi taksitlerini talep edilmesi halinde ertelenmesinin ardından bir ertelemede müjdesi de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ve Emlak Konut GYO’dan taksitli konut alan tüketicilere geldi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan önlemler hakkında açıklamalarda bulundu. Kurum, ''TOKİ ve Emlak Konut’tan ev alan vatandaşlarımızın bu süreçte mağdur olmamaları için nisan ve mayıs ayı konut taksitlerini erteliyoruz" dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında TOKİ ve Emlak Konut'tan ev alan vatandaşların nisan ve mayıs konut taksitlerini ertelediklerini açıkladı.

Bakan Kurum, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, şu ifadeleri kullandı:

"Koronavirüs tedbirleri kapsamında TOKİ ve Emlak Konut'tan ev alan vatandaşlarımızın bu süreçte mağdur olmamaları için nisan ve mayıs ayı konut taksitlerini erteliyoruz."

Kaynak: KrediPazari