TOKİ Yüzde 22 İndirim Kampanyasında Son Hafta

14/10/2019

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) borcunu erken ödeyip tapusunu almak ya da indirimlerden yararlanarak borç bakiyesinin bir bölümünü kapatmak isteyen vatandaşlar için %22 indirim uyguluyor. Kampanyada son bir haftaya girildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik her yıl yapılan indirim kampanyasının bu yıl ikincisi düzenlendi. %22 indirim uygulanacak kampanyaya başvurular 18 Ekime kadar devam ediyor. Bu hafta Cuma günü sonrasında kampanyadan yararlanılamayacak.

TOKİ kampanya kapsamında borcunu erken ödemek isteyen vatandaşlara özel indirimler sunuyor. Borcun tamamını kapatamayacak vatandaşlar borç bakiyesinin %25'inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde %22 indirim kampanyasından faydalanabiliyor.

Konut Kredisi Kullanılabiliyor

TOKİ borcu için peşinatı olmayan vatandaşlar %22 indirimden yararlanmak için konut kredisi kullanabiliyor. Tüketiciler TOKİ’ye özel olarak kullandırılan konut kredisini konut sözleşmesini imzaladıkları anlaşmalı bankalar kullanabiliyor. TOKİ ile anlaşmalı olan HalkBank ve Ziraat Bankası söz konusu finansman için %0.99’dan başlayan faiz oranları ile kredi sağlıyor.

Kaynak: KrediPazarı