Türkiye’de Banka Sahibi Olmak İçin BDDK İle Görüşüyoruz

11/04/2011

Süzer Grubu Onursal Başkanı Mustafa Süzer Doğu Avrupa’da bir banka satın almak üzere olduklarını belirtti.

a111_02Türkiye’de bir banka sahibi olma konusunda ise BDDK ile görüşmelerimiz devam ediyor. Henüz yüzde 100 anlaşmaya varmış değiliz. Bazı ufak tefek detaylarımız kaldı. Onun da bu yıl içinde olabileceğini düşünüyoruz” dedi.

Süzer, Okan Üniversitesi öğrencilerine “Girişimcilik” konusunda bir ders verdi. Dersin ardından yaptığı açıklamada, bu yıl enerji projelerine ağırlık vereceklerini anlatan Süzer, Akdeniz’de ithal kömüre dayalı bir santral kuracaklarını, izinleri alınan santralin faaliyetlerine başlamak üzere olduğunu, İstanbul yakınlarında da elektrik santralı kurma çalışmaları bulunduğunu söyledi.

Mustafa Süzer, “Özellikle finans ve enerji konularında yoğunlaşmak istiyoruz. Şu anda finansta varız, enerjide sadece gaz dağıtım şirketimiz var. Ama onu çeşitlendireceğiz, artık üretime geçiyoruz” dedi.

Bu Yıl Halka Açılıyoruz

Doğu Avrupa’da bir banka satın almak üzere olduklarını ve Türkiye’de bir banka sahibi olma konusunda BDDK ile görüşmelerin sürdüğünü belirten Süzer, TMSF’ye devredilen Kentbank’a ilişkin ise şu görüşleri paylaştı:

“Yol kazası diyelim. Bazen gittiğin yolda arabayı kendin iyi kullanıyorsun ama başka bir araba gelip sana çarpıyor. Biz çok şükür ölümsüz kurtulduk. Ama hasar aldık.”

Kaynak: Milliyet