VakıfBank 0.79 Faizli İhtiyaç Kredisi Koşulları Neler?

15/04/2020

VakıfBank ekonomiye destek için aylık %0.79 faizle temel ihtiyaç destek kredisi kullandırıyor. Krediye başvuru için gerekli koşullar neler?

VakıfBank Covid-19 salgınının ekonomik hayata, üretim ve istihdama ilişkin olası hasarlarını en aza indirme hedefiyle uygulamaya aldığı “Ekonomik İstikrar Kalkanı” kapsamında uygun faizli kredi kullandırmaya başladı.

Banka hane halkı geliri aylık 5.000 TL ve altında olan bireysel müşterileri finansal açıdan desteklemek için yeni bir kredi uygulaması devreye aldı. Kredi üç kamu bankası tarafından da kullandırılıyor. Sadece bir banka üzerinden krediye başvuru yapılabilecek.

Kredi Garanti Fonu kefaletinden faydalanma imkanı sunan kredi azami olarak 10.000 TL’ ye kadar kullandırılıyor. Kredi 36 ay vadeye kadar sunulurken 6 aylık dönem ödemesiz 30 aylık vade dönemi ise ödemeli dönem olarak uygulanıyor. Kredi aylık %0.79 faizle kullandırılacak.

Krediye şube kanalı ile başvuru yapılmazken başvuruların bankanın mobil uygulamaları veya internet şubeleri aracılığıyla yapılması gerekiyor. Bugün itibariyle krediye başvuru işlemler alınmaya başladı.

VakıfBank İhtiyaç Kredisi Hesaplama

VakıfBank kampanyalı Kredi Garanti Fonu destekli kredi için %0.79 faiz oranı ile 10.000 TL tutarda 36 ay vadeli ve 6 ay ödemesiz şekilde kredi hesaplama yapıldığında kredinin aylık taksitleri 376 TL, toplam geri ödemesi ise 11.280 TL oluyor.

Kaynak: KrediPazari