VakıfBank Günce Sarı Panjur Konut Kredisi Ürünü

26/07/2018

VakıfBank Sarı Panjur Konut Kredisi Kampanyası kapsamında %1.38 faiz oranı uyguluyor. KrediPazari VakıfBank Sarı Panjur Konut Kredisi ürününün faiz oranlarını ve ayrıntılarını detaylı şekilde araştırdı.

Hatırlanacağı üzre VakıfBank 10 Mayıs’tan itibaren kamu bankalarının uyguladığı konut kredisi faiz indirimi kapsamında uzun süre boyunca %0.98 faiz oranı uyguladı. Ziraat ve HalkBank’tan önce konut kredisi faiz oranlarını ilk %1.27 olarak güncelleyen VakıfBank’tan hemen sonra 2 Temmuz’da Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranlarını %1.25 HalkBank ise %1.27 olarak uygulamaya başladı. Bu faiz oranları devam ederken 10 Temmuzda beklenenin aksine konut kredisi faiz oranları indirimi yaşanması beklenirken bankalar yeni oranlarını yayınlayarak faiz artışını duyurdu.

Faiz oranları özel bankalar tarafından sık sık güncelleniyor. İçerisinde bulunduğumuz hafta itibari ile 9 özel banka konut kredisi faiz oranlarını güncelledi. Yapılan güncellemeler ile konut kredisi faiz oranları sürekli olarak artış yönünde ilerliyor. Bankaların güncel konut kredisi faiz oranları ortalaması %1.74 seviyesine ulaştı. Özel bankalarla kamu bankaları arasındaki bu büyük faiz farkı da çoğu insanın kamu bankalarına yönelmesine neden oluyor.

Güncel olarak üç kamu bankası olan VakıfBank, Ziraat Bankası ve HalkBank konut kredisi faizlerinde %1.38 ile ortak faiz oranı kullandırıyor.

VakıfBank %1.38 Faizli Konut Kredisi

VakıfBank konut kredisi indirim kampanyası kapsamında Sarı Panjur Konut Kredisi Kampanyasını uygulamaya başladı. VakıfBank en düşük faizli avantajlı konut kredisi fırsatlarını Sarı Panjur Konut Kredisi ürünü kapsamında sunuyor. VakıfBank’ın güncel olarak uyguladığı konut kredisi faiz oranı %1.59 iken Sarı Panjur Konut Kredisi ürünü kapsamında 500.000 TL’ye kadar tutarlarda %1.38 faiz oranı ile konut kredisi kullandırıyor. VakıfBank 500.001 TL ile 1.000.000 TL arasındaki konut kredilerine ise sarı panjur konut kredisi kapsamında %1.49 faiz oranı uyguluyor.

VakıfBank Konut Kredisi Hesaplama

VakıfBank Sarı Panjur Konut Kredisi Kapsamında 120 ay vade ile 500.000 TL %1.38 faiz oranı ile kredi kullanımı üzerinden konut kredisi hesaplama yapıldığında aylık konut kredisi ödemesi 8.550,98 TL toplam geri ödemesi ise 1.026.117 TL oluyor.

Kaynak: KrediPazarı