VakıfBank’ta Konut Kredisi Faiz Oranlarını Yükseltti

17/05/2019

Bankaların konut kredisi faiz oranlarının peş peşe arttığı haftada VakıfBank’ta konut kredisi artışlarına dahil oldu. Banka konut kredisi faizlerini 24 puan birden yükseltti.

Bankaların konut kredisi faiz oranlarının hızla yükseldiği haftada Ziraat Bankası ve HalkBank’ta faiz artışı uygulamasına rağmen VakıfBank faiz oranlarında değişiklik yapmamıştı. Bankanın haftanın son işlem gününde diğer bankalara katılarak konut kredisi faiz oranlarını 24 puan birden arttırdı. VakıfBank Mart ayında kamu bankalarının ortak konut kredisi kapsamında %1.28 faiz oranı ile konut kredisi kullandırıyordu.

VakıfBank kampanya sonrasında ise konut kredisi faiz oranlarını %1.45 ve bu güne dek%1.55 olarak kullandırmaya devam etti. Banka bugün itibariyle konut kredisi faizlerini %1.79’a çıkardı. VakıfBank 10 yıla kadar tüm vadeler için %1.79 konut kredisi faiz oranı uyguluyor.

VakıfBank Konut Kredisi Hesaplama

VakıfBank’tan güncel faiz oranları ile 250.000 TL tutarda konut kredisi için 10 yıl vadeli konut kredisi hesaplama yapıldığında kredinin aylık taksitleri yaklaşık 5.000 TL oluyor. Kredinin faiziyle beraber geri ödemesi 659.000 TL’ ye denk geliyor.

Kaynak: KrediPazarı