Yapı Kredi Konut Kredisi Koşulları Neler?

24/04/2020

Yapı Kredi Bankası’nın hafta başında gerçekleştirdiği dev indirim sonrasında konut kredisi faiz oranları ikinci el konutlar için en düşük seviyeye ulaştı. Bankanın konut kredisi koşulları neler?

Banka hafta başında yaptığı açıklamasında, Yapı Kredi’nin küresel çapta tüm yaşamın etkilendiği bu zor günlerde, ülke ekonomisine olan desteğini artırmaya çalıştığı bildirerek faiz oranlarını düşürmüştü.

İndirim sonrasında banka kredi üst limiti olmaksızın sıfır yada ikinci el ayrımı olmaksızın tüm konut taleplerini aylık %.0.89 faizle kredilendirdiğini açıkladı. Kredinin yıllık maliyet oranı %11,6’ya geriledi. Banka ikinci el konutlar için en düşük faiz oranını sunmaya başladı.

Konut Kredisi Koşulları

Bankanın söz konusu oranlarından yararlanabilmek için Hayat Sigortası, BES ve Vadeli Mevduat opsiyonel ürünlerinden en az biri ve Yapı Kredi Banka Kartı, Bireysel İnternet Bankacılığı&Mobil Bankacılık Üyeliği, Kredi Kartı, 2 adet Otomatik Fatura Ödeme Talimatı veya Esnek Hesap ürünlerinden en az birini daha seçmek gerekiyor.

Yapı Kredi Konut Kredisi Hesaplama

Yapı Kredi’den güncel faiz oranları ile 100.000 TL tutarda konut kredisi hesaplama yapıldığında kredinin 5 yıl vade için aylık taksitleri 2.150 TL oluyor. Kredinin toplam geri ödemesi ise yaklaşık 130.000 TL’ ye denk geliyor.

Kaynak: KrediPazari