Yatırım Amaçlı da Olsa Paranın Tamamı Arsaya Yatırılmamalı

12/08/2014

Arsa alımında bazı risklerin olduğunu ifade eden Serhat Vural, arsada kısa vadede yatırım yapılmaması gerektiğine işaret ederek, arsa yatırımı yapılacaksa tüm paranın arsaya yatırılmaması gerektiğini açıkladı

Gayrimenkul alımı yeni evli çiftler ve tatilciler açısından güvenli bir yatırım aracı. Toprak ve arsa alımı, en çok tercih edilen yatırım seçenekleri arasında yer alıyor. Hatta düğünden sonra takılar güvenilir ve değeri yüksek ölçekli olan toprağa yatırılıyor. Emlak danışmanlıklarından Dora Emlak Ofisi sahibi Serhat Vural şimdilerde gençlerin evlendikten sonra, düğünde toplanan altınları yastık altı yapmaktan ziyade arsaya veya gayrimenkule yatırdıklarını ancak tüm paranın arsaya yatırılmasının doğru omadığını açıkladı.

Paranın Tamamı Arsaya Yatırılmamalı

Habertürk'ün haberine göre, şehir yaşamının stresinden kurtulmak için ikinci bir yuva arayışına ihtiyaç duyulduğunda gidilen tatil beldelerinde, huzurlu bir yerde yaşamak için toprağa yatırım yapılıyor. Arsa alımında bazı risklerin olduğunu ifade eden Serhat Vural, arsada kısa vadede yatırım yapılmaması gerektiğine işaret ederek yatırımcıyı bu konuda akıllı davranması konusunda uyardı. Vural şunları söyledi: Arsa yatırımı yapılacaksa tüm para arsaya yatırılmamalıdır. Çünkü bir bunalım döneminde tüm varınızı yoğunuzu arsaya yatırdığınızda parasız kalmamak için elinizde bulunan arsayı nakite çevirmek, çok uygun fiyata elden çıkarmak gerekebiliyor.

Bu da zarar demek. Ama her türlü ihtimali değerlendirir ve paranızın yarsını gayrimenkule çevirirseniz karlı çıkarsınız." Vural, toprak alımında bireysel gayrimenkul hizmetinin kalite ve güvenilirlik açısından önemli olduğunun altını çizdi.

İmar Durumu Dikkatle İncelenmeli

Vural, özellikle yaz aylarında artan arsa-arazi-toprak alımlarında imar durumu ve arsa üzerindeki sahiplik durumunun dikkatle incelenmesi gerektiğini ve alıcının arsanın imar, alt yapı, kadastro gibi işlemlerinde kandırılmamak ve zorlanmamak adına emlak danışmanlık hizmeti alması gerektiğini açıkladı.

Kaynak: Habertürk