Yılmaz: Taşın Altına Elimizi Koyuyoruz

31/08/2018

DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, ‘‘Taşın altına elimizi koyuyoruz diyerek’’ başlatılan konut kampanyasının yatırımcıya büyük kolaylık sağlayacağını açıkladı.

29 Ağustos itibariyle başlayan 'Türkiye için Kazanç Vakti!' konut kampanyası 31 Ekim'e kadar devam edecek. Bu kampanya; hem yatırımcıların, hem de proje sahiplerinin yüzünü güldürecek.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum’un kampanyanın ayrıntılarını anlattığıbasın toplantısının ardından DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz ise bugün kampanyayla ilgili önemli açıklamalarda bulunarak yatırımcıları uyardı.

Yatırım İçin Önemli Fırsat

Kampanyayı değerlendiren Yılmaz; “Bu kampanya ile ev almanın cazibesi daha da artmış durumda. İnsanlara sadece oturumluk değil, aynı zamanda yatırımlık önemli bir fırsat sunuluyor. Bu yüzden şimdi ev almanın tam zamanı.” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz Yılda Aynı Seviyedeydi

Türkiye'de 2018’in ilk 7 ayında 770.000 konutun satıldığını vurgulayan Yılmaz, “Bu rakam geçtiğimiz yıl da aynı seviyelerdeydi. Fakat geçen yıl bildiğiniz gibi konut kredisi faiz oranları çok daha düşüktü. Bunun yanında bu yıl satılan 770.000 konutta, banka kredili konut satış adedi geçen seneye kıyasla neredeyse 52.000 daha az. Bu da aslında, satışların önemli kısmının nakit gücü yüksek markalı konut üreticilerinin kendi finansman yöntemleriyle gerçekleştiğinin en önemli kanıtı.” diye konuştu.

Taşın Altına Elimizi Koyuyoruz

Yılmaz; “Validebağ Konakları projemizde taşın altına elimizi koyuyor; Emlak Konut ile birlikte kendi gelirimizden fedakârlık ederek finans maliyetinin önemli bir kısmını üstleniyoruz.” dedi.

Kaynak: boldhaber