Ziraat Bankası Enflasyon Endeksli Konut Kredisi Faizleri

22/07/2019

Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranlarının düşmesini beklemek istemeyen vatandaşlar için enflasyon oranlarına endeksli avantajlı fırsatlarla konut kredisi sunuyor. Ziraat Bankası enflasyon endeksli konut kredisi faiz oranları ne kadar?

Ziraat Bankası önümüzdeki dönemde enflasyon oranlarında oluşan düşüş beklentisi doğrultusunda, müşterilerinin mevcut konut ihtiyaçlarını ertelemeden uygun maliyetle ev sahibi olmaları amacıyla, değişken faizli Enflasyona Endeksli Konut Kredisi ürününü sunuyor.

Enflasyon Endeksli Konut Kredisi için Ziraat Bankası’nın faiz oranları Haziran TÜFE oranlarında yaşanan gerilemeye bağlı olarak 25 puan düşüşle %1.5’ ye geriledi. TÜFE’de beklenen tahmini düşüşle beraber faiz oranlarının psikolojik seviye olan %1’in altına inmesi bekleniyor. Bankanın güncel Enflasyon Endeksli Konut Kredisi faiz oranlarının yıllık maliyet oranları %19 seviyesinde yer alıyor.

Ziraat Bankası ilgili konut kredisi için azami olarak 10 yıl vadeye kadar konut kredisi kullandırıyor. Banka en fazla konut değerinin %80’ine kadar kredi sağlıyor. Konut kredisine ek olarak kredi süresince hayat ve konut sigortasını ise zorunlu tutuyor.

Ziraat Bankası Enflasyon Endeksli Konut Kredisi Hesaplama

Ziraat Bankası’ndan enflasyon endeksli konut kredisi için 100.000 TL tutarda 5 yıl vadeli konut kredisi hesaplama gerçekleştirildiğinde krediye vade sonunda yapılan toplam geri ödeme 152.000 TL’ ye denk geliyor. Kredinin aylık taksit tutarları ise yaklaşık 2.500 TL oluyor.

Kaynak: KrediPazarı