Ziraat Bankası Güncel Konut Kredisi Detayları

10/10/2018

Ziraat Bankası konut kredisinde bankalar arasında en düşük tabela konut kredisi faiz oranını sunuyor. Ziraat Bankasının konut kredisine ek uyguladığı masrafları ve konut kredisi ürününün detaylarını KrediPazari.com araştırdı.

Konut kredisi düşünüldüğünde akla gelen ilk bankalar arasında yer alan Ziraat Bankası masraflar hariç en düşük tabela konut kredisi faiz oranını sunuyor. Bankaların konut kredisi faiz oranları ortalaması %2.65 seviyesinde olmasına rağmen Ziraat Bankası %1.98 konut kredisi faiz oranları uyguluyor.

Ziraat Bankası konutun ekspertiz değerinin en fazla %80’ine kadar konut kredisi kullandırıyor. Ayrıca konut kredisi süresi boyunca hayat sigortası, konut sigortası ve zorunlu deprem sigortası uyguluyor.

Başvuru için Gerekli Evraklar

aşvuru Formu,

Nüfus cüzdanı,

sürücü belgesi veya pasaport fotokopisi,

Çalışma durumunuza göre gelir belgesi,

Serbest Meslek Mensupları için, bağlı oldukları meslek kuruluşundan alınan üyelik belgesi fotokopisi,

Tüzel kişiliklerin ortağı olan kişilerden ortağı olduğunuz şirkete ait ana sözleşmenin yayımlandığı ticaret sicil gazetesi/gazeteleri fotokopisi,

Satın alınmak istenen konutun tapu belgesi fotokopisi,

Şubece talep edilebilecek diğer belgeler

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

Ziraat Bankası 100 bin TL'ye kadar olan konut kredileri için %1.98 faiz oranı ile konut kredisi kullandırıyor. 100 bin TL ile 500 bin TL arası kullandırımlar için ise %2,09 faiz oranı uyguluyor. 500 bin TL üzeri kullandırımlar için ise %2,18 konut kredisi faiz oranı sunuyor.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Hesaplama

Ziraat Bankasından 100 bin TL için 120 ay vadeli konut konut kredisi hesaplama gerçekleştirildiğinde aylık ödeme miktarı 2 bin 188 TL, toplam geri ödeme tutarı ise 262 bin 560 TL oluyor.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Masrafları

Ziraat Bankası konut kredisi kapsamında asgari 498 TL azami 1798 TL arasında ekspertiz ücreti, ortalama 130 TL ipotek tesis ücreti ve zorunlu olarak uygulanan konut ve hayat sigortası için de ortalama 180 TL masraf talep ediyor.

Ziraat Bankası konut kredisi ürünlerine başvuru, şubeler, web sayfası, mobil işlemlerden yapıldığı gibi ATM ve çağrı merkezinden de gerçekleştirilebiliyor.

Kaynak: KrediPazarı