Ziraat Bankası Kredi Faiz Oranları Ne Kadar?

14/10/2019

Ziraat Bankası bireysel kredi ürünleri kapsamında konut kredisi, ihtiyaç kredisi ve taşıt kredisi için cazip fırsatlar sunmaya devam ediyor. Bankanın kredi kampanyaları ve faiz oranları ne kadar?

Ziraat Bankası Ağustos başında uygulamaya başladığı kampanya kapsamında konut kredisi faiz oranlarını %0.99’a indirdi. Ardından Merkez Bankası’nın Eylül ayı faiz indirimi sonrasında ihtiyaç kredisi faiz oranlarını düşüren banka Ekim ayı itibariyle de taşıt kredisinde %0.49’dan başlayan faiz oranları kullandırmaya başladı. Ziraat Bankası konut ve taşıt kredisi kampanyaları kapsamından en düşük kredi faiz oranlarını kullandırıyor.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

Ziraat Bankası indirimle beraber konut kredisi vadesini de 10 yıldan azami olarak 15 yıl vadeye çıkardı. Banka güncel olarak 500.000 TL’ ye kadar %0.99 faiz oranı ile 500.000 TL üzerinde kullanımlarda ise %1.19 faiz oranı ile kredi sağlıyor.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi için ise maaşını bankadan alan tüketiciler için %1.25 maaş müşterisi olmayan tüketiciler için de %1.35 faiz oranı sunuyor. Kredi azami olarak 5 yıl vadeye kadar kullanılabiliyor.

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Ziraat Bankası taşıt kredisi kampanyası dahilinde yerli üretim olan binek ve ticari araçlar için %0.49 ile %0.69 arasında faiz oranı ile kredi sunuyor. Banka kampanya dışında kalan konutlar için ise kaskosu bankadan yapılırsa %1.25, kaskosuz olarakta %1.27 faiz oranı ile kredi kulandırıyor.

Kaynak: KrediPazarı