Ziraat Bankası Yeşil Ev Konut Kredisi Kampanyası

06/03/2019

Ziraat Bankası Yeşil Evim Konut Kredisi ürünü dahilinde düşük konut kredisi faiz oranlarına ek olarak konut değerinin %90’ına kadar konut kredisi kullandırıyor.

Ziraat Bankası Enerji Verimlilik Belgesi (EKB) bulunan ve enerji performansı A ve B sınıfı olan konutların finansmanı kapsamında kampanyalı Yeşil Evim Konut Kredisini kullandırıyor.

BDDK’nın geçtiğimiz haftalarda düzenlediği kredi yasası kapsamında A sınıfı konutlar için konut değerinin %90’ına, B sınıfı konutlar için konut değerinin %85’ine kadar konut kredisi kullanılabiliyor.

Ziraat Bankası 120 aya kadar vadelendirdiği ilgili konusu kredisi ürünü kapsamında gayrimenkul üzerine zorunlu ipotek tesis ediyor ve gerekli görülmesi halinde ek teminat talep edebiliyor.

Yeşil Ev Konut Kredisi Faiz Oranları

Ziraat Bankası Yeşil Ev Konut Kredisi ürünü dahilinde kredi limiti olmaksızın en fazla 120 ay vadeye kadar %1.28 faiz oranı ile konut kredisi kullandırıyor. Banka ayrıca konut kredisinden KKDF ve BSMV masrafları da almıyor.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Hesaplama

Ziraat Bankası Yeşil Ev Konut Kredisi kapsamında 200.000 TL tutarda 10 yıl vadeli konut kredisi hesaplama uygulandığında aylık ödemeler 3.2000 TL oluyor. Vade sonunda geri ödenen toplam miktar ise 383.000 TL’ye karşılık geliyor.

Kaynak: KrediPazarı