Ziraat Bankası’ndan Ortak Konut Kredisi Fırsatı

27/05/2019

Ziraat Bankası ortaklaşa konut alarak konut kredisi taksitlerini düşürmek isteyen müşterilerine 5 kişiye kadar düşük faiz oranları ile ortak konut kredisi kullanma fırsatı sunuyor.

Ziraat Bankası konut kredisi taksitlerini tek başına ödemekte zorluk çekecek müşterilerine konut kredisi taksitlerini bölüşerek ev ortak ev sahibi olabilme fırsatı sunuyor. Ziraat Bankası ortak konut kredisi ürünü dahilinde en az 2 en fazla ise 5 kişiye kadar konut kredisi kullandırıyor. 10 yıla kadar vade imkanı sunulan konut kredisi ürününde konutun ekspertiz değerinin en fazla %80’ine kadar konut kredisi sağlıyor. Kredi vadesi boyunca krediye konu gayrimenkul üzerine ipotek tesis ediliyor. Ayrıca gerekli görülmesi halinde Ziraat Bankası ek teminat talep edebiliyor. Ziraat Bankası konut kredisine ek olarak hayat, konut ve deprem (DASK) sigortasını zorunlu tutuyor.

Ziraat Bankası Ortak Konut Kredisi Faiz Oranları

Ziraat Bankası ortak konut kredisi kullandırımlarında azami 10 yıla dek tüm vadeli ve tutarlarda %1.69 konut kredisi faiz oranı sunuyor. Konut kredinin yıllık maliyet oranı %22 oluyor. Ayrıca konut kredisi BSMV ve KKDF masraflarından muaf tutuluyor.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Masrafları

Ziraat Bankası konut kredisi kapsamında uygulanan zorunlu DASK kapsamında ortalama 50 TL, hayat sigortası kapsamında ortalama 100 TL ve konut sigortası kapsamında ortalama 180 TL masraf alıyor. Banka sigortalar haricinde 130 TL ipotek tesis ücreti ve en az 573 TL ekspertiz ücreti uyguluyor.

Ziraat Konut Kredisi Hesaplama

Ziraat Bankası’ndan ortak konut kredisi ürünü dahilinde 10 yıl vadede 250.000 TL tatarlı konut kredisi için konut kredisi hesaplama yapıldığında kredinin aylık taksit tutarları yaklaşık 4.900 TL oluyor. Kredinin toplam geri ödeme miktarı ise 585.400 TL’ ye karşılık geliyor.

Kaynak: KrediPazarı