Ziraat’ten Ortak Kredi Fırsatları

21/06/2018

Mülk sahibi olmak her bireyin yaşam kalitesini arttıran en büyük hayallerinden biri. Ziraat Bankası, herkesi ev ve iş sahibi yapmak için kredi fırsatlarında yeni bir dönem başlatarak ortaklaşa konut ve iş yeri kredisi kampanyasını başlattı.

Ziraat Bankası Ortak Kredi Fırsatları

Ev sahibi ve iş yeri sahibi olmak isteyen aileler ve bireyler konut alabilecek birikimi sağlamakta sıkıntı çektiklerinde krediye başvururlar. Konut ve iş yeri kredisinde en kârlı kampanyaları sunan Ziraat Bankası, konut ve iş yeri kredisinde bir yenisini ekleyerek siz ayrıcalıklı müşterilerine ortaklaşa ev sahibi olabilme fırsatı tanıdı.

Ziraat bankası ortak konut ve iş yeri kredisiyle satın alacağınız mülkün ekspertiz değerinin %75’ine kadar kredi imkânı sağlayabilirsiniz. Ziraat Bankası, kampanyadan yararlanabilmek için tüketiciden düzenli gelire sahip en az 2 en fazla 5 kişi talep ediyor. Ziraat bankası, ortak tapu işlemi için her bireye ayrı kredi hesabı açmakla beraber kredi ödeme tarihleri için kişilerin birbiri üzerinde sorumluluğu vardır. Ziraat Bankası ortak konut başvurusu yapıldığı tarihten itibaren kişilerin krediye uygunluğunu kontrol etmektedir. Ortaklaşa yaptığınız başvuruda, en az biri kredi sahibi olmaya uygun değilse ortak kredi onaylanmaz. Ayrıca, birey ve eşler de ortak konut kredi kampanyasından yararlanabilir.

Ziraat Bank Ortak Konut Kredisi

Müşterilerinin kolaylığını ön planda tutan Ziraat Bankası, ev sahibi olmak isteyen bireylere 120 aya kadar vade imkânı sunuyor. Ortak konut kredisi için 2018 yılı için belirlenen güncel faiz oranı %1,23 olmakla beraber ipotek tesisi ücreti olarak müşteriden 118 TL talep ediliyor. Konut sahibi olmak isteyen yatırımcılar, Ziraat Bankası’na ekspertiz ücreti olarak 498 TL ila 1798 TL arası ödeme yapıyor. Ziraat Bankası ortak konut kredisi hakkında bilinmesi gereken bir diğer konu ise erken ödeme tazminatıdır. Ortak konut kredi sahipleri, kredi taksitlerini toptan ya da erken ödemek isterlerse; 36 ay vadeyle alınmış bir krediyse kalan borcun %1’i, 36 aydan fazla vade süresiyle bir krediyse kalan borcun %2’sine varan erken ödeme cezası müşterilerden isteniliyor.

Ziraat Bankası Ortak İş Yeri Kredisi

Ziraat Bankası, yatırım amaçlı ortak iş yeri kredisi almak isteyen müşterilerine 120 ay vade fırsatı sunuyor. Ziraat Bankası ortak iş yeri kredisinde 120 ay vade için %1.69 faiz oranı uyguluyor. Kredi kapsamında ipotek tahsis için 129.80 TL talep ediliyor. Kredi kullanılacak mülkün değerinin tespiti için de en az 547 TL ile en fazla 2159 TL arasında expertiz ücreti talep ediliyor.

Ortak Konut Kredisi Gerekli Belgeler

Ev sahibi olmak isteyen ve yeterli birikimi olmayan müşteriler kredi sahibi olmak için ortaklaşa başvuruda bulunacak her birey için gereken belgeler;

Sahip olduğunuz sürücü belgesi, nüfus cüzdanı veya pasaport fotokopisi

Çalışma durumlarınızı gösteren gelir belgesi

Serbest meslek mensubuysanız bağlı olduğunuz meslek toplumundan alınan üyelik belgesi

Hukuki olarak ortağı olduğunuz bir şirket varsa, şirkete ait sözleşmenin yayımlandığı ticaret sicil gazetesi

Sahibi olmak istediğiniz evin tapu belgesi

Kaynak: krediPazarı