Denizbank'tan Bayramlarda Ödemesiz Konut Kredisi Kampanyası

30/09/2014

Bayramlarda Ödemesiz Konut Kredisi' ile ev sahibi olmak isteyenler,Ramazan ve Kurban Bayramının ilk gününün bulunduğu aylardaki taksitleri ödemesiz geçilecekler

Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla birlikte bankalarda ihtiyaç kredisi kampanyalarını arttı. Denizbank düşük tutarlı ihtiyaçların karşılanmasına yönelik başlattığı %1.09'dan başlayan ve 36 aya varan vadelerle kullanılabilen bayrama özel ihtiyaç kredisi kampanyasının yanında, konut sahibi olmak isteyenlere özel bir kampanya başlattığını duyurdu. KrediPazari.com'un Anadolu Ajansı'ndan elde ettiği bilgilere göre, 'Bayramlarda Ödemesiz Konut Kredisi' ile ev sahibi olmak isteyenler,Ramazan ve Kurban Bayramının ilk gününün bulunduğu aylardaki taksitleri ödemesiz geçilecekler. Bayramlarda taksit ödememe alternatifini seçen tüketiciler, vasati vadesi 8-10 seneye varan konut kredilerinde 20'ye yakın bayramda kredi ödemeyecek. Yapılan açıklamaya göre, kredi ödemesi yapılmayan aylar vadeye eklenmeyecek ve bayramlarda ödenmeyen taksit tutarları eşit şekilde hesaplanarak tüketicinin seçtiği toplam vadeye eşit şekilde dağıtılacak.

Satın alacanacak evin ekspertiz değerinin en fazla %75'ine kadar kullanılabilen konut kredisinden 25 yıla varan vadelerle yararlanılabilecek.

DenizBank Konut ve Taşıt Finansmanı Grup Müdürü Hakan Varol'un yaptığı açıklamaya göre, ramazan ve kurban bayramlarında harcamaları artan ve bu dönemede konut kredisi de ödemek zorunda olan tüketici, bayram aylarında taksit ödememe eğiliminde oluyor. Bu amaçla tüketicilerin hatayını kolaylaştırmak istediklerini belirten Varol, "Bayramlarda Ödemesiz Konut Kredisi' seçeneği tercih eden müşteri, 10 sene vadeyle konut kredisi kullandığında, 2024 yılına kadar bayramların eşit geldiği aylarda taksit atlatma, böylelikle borç yükünü bayram aylarında hafifletme imkanına sahip oluyor" açıklamlarında bulundu. Müşteri isteklerine odaklı hizmet vermeyi amaçladıklarını ifade eden Varol, DenizBank olarak, müşteri ihtiyaçlarını en iyi anlayan ve beklentilerini en doğru ürün ve hizmetlerle karşılayan banka olma vizyonu doğrultusunda çalışmaya devam edeceklerini dile getirdi.

Kaynak: KrediPazarı