Güncel Konut Kredisi/ Mortgage Haberleri

Garanti Bankası'ndan Yüzde 0.99 Konut Kredisi Faiz Oranı ile Ev Sahibi Olma Fırsatı

11-08-2016

Konut kredisi faiz oranlarındaki indirim furyasına Garanti Bankası da katıldı.

Konut Kredisi Faiz Oranlarındaki İndirim Yarışına Denizbank da Katıldı

10-08-2016

Bankaların faiz oranlarındaki indirim kararı ev sahibi olmak isteyenler için umut oldu. Bugün itibariyle Ziraat Bankası'nın 3-120 ay vade aralığındaki tüm faiz oranlarında 0.28-0.41 puan aralığında indirmesinin ardından, bir indirim haberi de Denizbank'tan geldi.

Çin'de Sorunlu Kredi Oranı Düştü

10-08-2016

Çin Bankacılık Düzenleme Komisyonu, ticari bankaların sorunlu kredilerinin toplam kredilere oranını yeniden hesaplayarak, 2. çeyrek sorunlu kredi oranı aşağı yönde revize etti.

Konut Kredisi Faiz Oranları Düşecek Tüketici Kredilerinde Taksitler Artacak

10-08-2016

Başbakan Yıldırım konut kredilerinde faizi düşürmek için çalışmalara başlandığını açıkladı. Tüketici kredilerinde de taksit sayısının artırılacağını ve vatandaşların bütçelerine uygun ödeme koşullarının iyileştirileceğini söyledi.

Böylesi Görülmedi Ziraat Bankasında Konut Kredisi Faiz Oranı Yüzde 0.95'e İndi

10-08-2016

Hükümetin 'Bankalar faiz oranları yüzde 1'in altına düşürmeli' çağrısının ardından harekete geçen ilk banka Ziraat Bankası oldu.

Tüketici Kredilerinde Taksit Sayısı Artacak mı?

09-08-2016

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı Mehmet Ali Akben, hem tüketici kredileri hem de kredi kartlarında taksit sayısının planlandığını belirtti.

Yurtdışında Ev Sahibi Olmak İsteyenlerin Sayısı Arttı

09-08-2016

Son dönemde yurtdışında ev almak isteyen Türkleri'in sayısındaki artış dikkat çekiyor. Gayrimenkul şirketleri, 15 Temmuz sonrası olaylardan sonra yurtdışında ev sahibi olmak için başvuruların arttığını belirtti.

Konut Kredisi Faiz Oranları Nasıl Düşer?

09-08-2016

Tevfik Güngör, kredi faiz oranlarının düşme beklentisinin enflasyona bağlı olduğunu belirterek, bankaların faiz indirimini gerçekleştirmeleri için gerekli koşulları ve nedenlerini açıkladı.

Kira Gelirleri Gayrimenkullerin Değerini Arttırdı

08-08-2016

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Başkanı Eyüp Bartık, yüksek kira getirisinin Gaziantep'teki gayrimenkullere hızla değer kazandırdığını belirtti.

Vatandaş Konutta Dolandırıcılığa Karşı Uyarıldı

08-08-2016

Emlak Konut ve GYODER’in başlattığı konut seferberliğinin ardından tüketici dernekleri, vatandaşları bu konu üzerinden fırsatçılık yapabilecek firmalar konusunda uyardı.