Güncel Konut Kredisi/ Mortgage Haberleri

Garanti BBVA’da Konut Kredisi Ödemelerini Erteledi

24-03-2020

Garanti BBVA, yeni tip koronavirüs salgınının olası ekonomik sorunlarının üstesinden gelebilmek amacıyla yeni tedbirler aldığını duyurdu. Banka kredi taksitlerini üç ay ertelediğini açıkladı.

Ziraat Bankası Taksit Erteleme ve Yapılandırma Nasıl Yapılır?

24-03-2020

Ziraat Bankası dün itibariyle bankalara öncü olarak kredi ödemelerinde yapılandırma ve erteleme yaptığını açıkladı. Peki erteleme ve yeniden yapılandırma nasıl yapılıyor?

Fitch Türk Katılım Bankalarının Değerlemesini Yeniledi

24-03-2020

Fitch Ratings'ten yapılan açıklamada, Türk katılım bankalarına yönelik değerlendirmede bulunuldu. Açıklamada, Türk katılım bankacılığındaki büyümenin, piyasalardaki artan oynaklığa rağmen son yıllarda geleneksel bankaları geçtiğine dikkat çekildi.

BDDK Bankalara Bir Dizi Kolaylıklar Sağladı

24-03-2020

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) salgın nedeniyle finansal piyasalardaki dalgalanmalar üzerine bankalara sermaye yeterliliği rasyosu ve net döviz pozisyonu hesaplamasına kolaylıklar sağladı.

Yapı Kredi Bankası Kredi Ödemelerini Üç Ay Erteledi

24-03-2020

Yapı Kredi Bankası bireysel ve tüzel müşterilerin 30 Nisan'a kadar olan anapara, faiz ve taksit ödemeleri, talep edilmesi halinde, mevcut koşullarla 30 Haziran'a kadar erteleyecek.

Akbank Kredi Borçlarını Hazirana Kadar Erteledi

23-03-2020

Coronaviruse karşı ekonomik tedbirler açıklayan bankalar arasına Akbank da dahil oldu. Banka ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi taksitlerini haziran ayına kadar ertelendi.

Ziraat Katılım Bankası da Taksitlerde Erteleme Kararı Aldı

23-03-2020

Ziraat Katılım Bankası, yeni tip coronavirüs (Kovid-19) salgınının ekonomik yaşama ilişkin olası hasarlarını en aza indirme hedefiyle attığı yeni destek adımlarını açıkladı. Banka bu kapsamda 31 Marta kadar ödenmesi gereken taksitleri erteleyecek.

Vakıf Katılım’dan 12 Aya Kadar Ödemesiz Yapılandırma İmkanı

23-03-2020

Vakıf Katılım, toplum olarak virüs salgınından ez az hasarla kurtulabilmek amacıyla, katılım finans sistemi prensipleri dahilinde 5 maddelik destek paketini devreye aldı. Banka 12 aya kadar ödemesiz finansman yapılandırması sunuyor.

Koronakriz’in Ekonomilere Etkisi Ne Olacak?

23-03-2020

Goldman Sachs, yılın ikinci çeyreğinde ekonomik daralmanın çok daha keskin olacağını belirterek koronakriz’in etkileri sonucu dünya genelinde gayri safi yurtiçi hasılanın %1 daralmasını bekliyor.

Kredi İşlemlerinde Özkaynak Koruma Oranı Yüzde 35 Oldu

23-03-2020

Sermaye Piyasaları Kurulu (SPK) COVID-19 salgınının tüm dünya piyasalarında olduğu gibi Türkiye finansal piyasalarında da oluşturduğu olumsuzlukların en aza indirilmesine yönelik toplantı yaptı.

İş Bankası da Kredi Ödemelerini Üç Aya Kadar Erteledi

23-03-2020

Kamu bankalarının ardından Türkiye İş Bankası da koronavirüs salgını nedeniyle ekonomik destek paketini devreye aldı. Banka kredi taksitlerini üç aya kadar ertelediğini açıkladı.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Borçlarını Ne Kadar Erteliyor?

23-03-2020

Ziraat Bankası coronavirüsün olumsuz etkilerinin azltılması için destek paketi devreye soktu. Bu kapsamında banka konut kredilerini altı aya kadar erteleyecek.

Döviz ve Piyasalar Haftaya Nasıl Başladı?

23-03-2020

20 yılın en düşük seviyesine inen petrol ve 18 ayın zirvesinde olan dolar kurunda son durum ne oldu? Döviz kuru ve piyasalar haftaya nasıl başladı?

VakıfBank Konut Kredisi Taksitlerini Kaç Aya Kadar Erteliyor?

23-03-2020

VakıfBank talep edilmesi halinde bireysel konut kredisi müşterilerinin kredi taksitlerini üç aya kadar faizsiz şekilde ertelediğini açıkladı.

Kamu Bankaları Hangi Kredi Borçlarına Erteleme Kararı Aldı?

23-03-2020

Ziraat Bankası, VakıfBank ve Halkbank müşterilerinin virüs salgını sürecini mali açıdan en az hasarla atlatabilmek amacıyla tüketicinin kredi borçlarını erteleme kararı aldı. Peki hangi kredi borçları ne kadar süreyle ertelenecek?

Banka ve Tapuya Gitmeden Konut Alınabiliyor

23-03-2020

Coronavirüs tedbirleri kapsamında bankalar ve Tapu Kadastro Genel Müdürlüğünün yaptığı çalışma ile tüketici evden çıkmadan online şekilde konut kredisi ve evinin tapusunu alabilecek.

Tüketici Güveni Mart Ayında Yükseldi

23-03-2020

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre coronavirus etkilerine rağmen Mart ayında tüketici güveni arttı. Şubat ayında 57,3 olan endeks Mart’ta 58,2’ ye ulaştı.

Coronaya Karşı Uygun Faizli Nefes Kredisi Geliyor

23-03-2020

Coronavirusle iktisadi mücadele için TOBB, yeni bir finansman paketi oluşturmak üzere harekete geçti. TOBB, uygun vade, uygun faiz ve geç ödeme seçenekleri bulunan krediyi yakında açıklayacak.

Bankaların Yeni Çalışma Saatleri Ne Oldu?

23-03-2020

Türkiye Bankalar Birliği dün bankaların mesai saatleri için tavsiye kararı uygulamıştı. Bugün birçok banka mesai saatlerini değiştirdi. Bankaların yeni çalışma saatleri ne oldu?

250.000 TL Tutarda Konut Kredisinin Taksiti Ne Oldu?

23-03-2020

Geçtiğimiz hafta coronavirus tedbirleri kapsamında konut kredisi peşinatları %10’a düşmüş Merkez Bankası ve Bankalar Birliğince kredi kullanımını teşvik edici hamleler gelmişti. Peki destekler sonrasında 250.000 TL tutarda konut kredisinin taksiti ne oldu?

ABD’de İkinci El Konut Satışları 13 Yılın Zirvesinde

20-03-2020

Amerika Birleşik Devletlerinde ikinci el konut satışları Şubat ayında %6.5 artışla 5.77 milyona yükseldi. Buu artışla beraber ikinci el konut satışları 13 yılın zirvesini gördü.

Konut Kredisi Taksitleri Faizsiz Şekilde Ertelenecek mi?

20-03-2020

Corona virüs salgını kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kedi ödemeleri ile ilgili devreye sokulması planlanan tedbirleri açıkladı. Peki konut kredisi taksitlerine faizsiz erteleme kararı geldi mi?

Konut Almak için En Doğru Zamandayız

20-03-2020

Corona virüsünün yarattığı ekonomik etki ile birlikte hükümetin açıkladığı ekonomik pakette ev almak isteyenler için sevindirici gelişmeler yaşandı. Uzmanlar konut almak için en doğru zaman olduğunu bildiriyor.

Lojman Kredisinde En Uygun Faiz Hangi Bankada?

20-03-2020

Kamu lojmanlarının satışa çıkmasıyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü ile bankalar arka arkaya anlaşma yapmaya başladı. En uygun lojman kredisi hangi bankada?

En Uygun Konut Kredisi Faizi Ne Kadar Oldu?

20-03-2020

Son haftada konut kredisi için gelen ek teşvikler ve bankaların arzını artırmaya yönelik destekler sonrasında kredi pazarı hareketlendi. En uygun konut kredisi faizi ne kadar oldu?