Güncel Konut Kredisi/ Mortgage Haberleri

Konut Sektörü Almanya Fuarında

08-02-2019

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın destekleriyle 8-10 Şubat 2019 tarihlerinde Almanya’nın Düsseldorf kentinde Evim Türkiye Fuarı gerçekleşecek. Konut sektöründen geniş katılım yapılacak kampanya ile Almanya’daki gurbetçilere ve Almanlara Türkiye’den çok sayıda konut satılması bekleniyor.

Gayrimenkul Borsası Varlık Fonu Yöneticilerine Tanıtıldı

21-01-2019

Türkiye Varlık Fonu yöneticileri, MÜSİAD tarafından kurulan Gayrimenkul Kıymetler Borsası AŞ (GABORAS) hakkında bilgilendirildi.

50 Dev Firma ile Almanya Fuarı

06-12-2018

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın desteği, Evim Türkiye Fuarı 8-10 Şubat 2019 tarihlerinde Almanya’nın Düsseldorf kentinde düzenlenecek. Yurtdışı konut satışlarının artış gösterdiği son aylarda gayrimenkul sektörü 50 firmayla Almanya’ya çıkarma yapmaya hazırlanıyor.

Gayrimenkulde Gelişen Trendler 2019 Raporu Açıklandı

30-11-2018

Urban Land Institute (ULI) ve PwC’nin gayrimenkul yatırımcıları için sektöre ışık tutan araştırması Gayrimenkulde Gelişen Trendler Avrupa 2019 raporunun sonuçları bu yıl da İstanbul’da sektörün önde gelenlerinin bir araya geldiği etkinlikte kamuoyuyla paylaşıldı.

Gayrimenkul Borsası Yurt Dışına da Açılacak

26-11-2018

MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, "Gayrimenkul Kıymetler Borsası'nın (GABORAS), İSEDAK üyeleri ve yabancı ülkelere yönelik tanıtımı için çalışıyoruz." dedi.

Konut Almak için 1500 Arap Türkiye'ye Geliyor

06-11-2018

Gayrimenkule yatırım yoluyla, Türkiye vatandaşlığı verilmesinde 1 milyon dolarlık yatırım koşulunun, 250 bin dolara indirilmesi, Arapların Türkiye’den konut alma talebini artırdı.

GYODER ‘Anadolu Buluşmaları’na Mardin’den Başladı

06-11-2018

Türkiye’nin Gayrimenkul Platformu GYODER (Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği), Anadolu’daki gayrimenkul sektörü temsilcileriyle bir araya gelerek, sektörün sorunları ve çözüm önerilerini değerlendirmek amacıyla hayata geçirdiği Anadolu Buluşmaları’nın ilkini Mardin’de gerçekleştirdi.

158 Milyon Tapuya Hizmet Verecek Sistem Oluşturuyoruz

31-10-2018

Gayrimenkul Kıymetler Borsası AŞ Genel Müdürü İshak Kurtuluş Altun, "İster bireysel yatırımcı, isterseniz de dev bir banka olun. Hiç zorlanmadan mülklerinizi veya ipoteklerinizi, teminatlarınızı saniyeler içinde yönetebilecek, alıp-satabilecek, anında durumunu sorgulayabileceksiniz." dedi.

İki Günde 80 Milyon TL’lik Konut Satıldı

24-10-2018

Emlak Konut GYO başta olmak üzere konut sektörünün öncü firmalarının yurtdışı çıkarmasında bulundu. Almanya’nın başkenti Berlin’de yapılan organizasyonda 80 milyon TL’lik konut satışı gerçekleşti.

Konut Sektörünün Yeni Siyasi Dönemden Beklentileri

25-06-2018

Seçim sonuçlarının Türkiye için bir dönüm noktası olacağını belirten gayrimenkul sektörünün temsilcileri, belirsizliklerin sona ermesinin ekonomide yaratacağı pozitif etki sayesinde tüm sektörle gibi gayrimenkulde de önemli bir canlanma yaşanacağını ve konut satışlarında rekor kırılacağını ifade ettiler.